Wizyta strażaka w świetlicy szkolnej

edf

28.11.2018 r. gościem naszej świetlicy był kapitan mgr Piotr Szysler – dowódca zmiany Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie. Pan Piotr przeprowadził ciekawe zajęcia na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w szkole, w domu, a także podczas ferii zimowych. Podzielił się swoją pasją do zawodu, omówił zasady postępowania i alarmowania w przypadku, gdy dzieje się coś złego. Zapoznał dzieci z numerami alarmowymi 998 i 112, wyjaśnił do czego służą i kiedy ich używamy. Zwrócił uwagę, jakie szczegóły należy podać dyspozytorowi, żeby uzyskać jak najszybszą pomoc.

Ogromną furorą cieszyła się możliwość przymierzenia sprzętu strażackiego, m.in. hełmu i sprzętu ochrony układu oddechowego. Podczas spotkania zostały przekazane dzieciom kalendarze i ulotki informacyjne.

Wizyta Pana Piotra wywarła pozytywne wrażenie nie tylko na chłopcach, ale też na dziewczynkach. W czasie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci bardzo chętnie zabierały głos. Wiedza teoretyczna i praktyczna przekazana uczniom z pewnością przyda się w życiu codziennym, gdyż dzięki temu można uratować ludzkie życie.

Panu strażakowi dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie.

P.L.

Poprzedni artykułSpotkanie z Amazonkami w „Jedynce”
Następny artykułMikołajki w klasie Ic