Spotkanie z Amazonkami w „Jedynce”

W piątek, 16 listopada 2018 r.  gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki Iławskiego Klubu „Amazonki”, które spotkały się z uczniami klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

Spotkanie dla uczniów przeprowadziła Ewa Górko – specjalista z zakresu Promocji Zdrowia z Olsztyna. Prelekcja miała na celu promocję zdrowia oraz profilaktykę antynowotworową.

Misją stowarzyszenia Amazonki  jest wszechstronne działanie na rzecz osób dotkniętych rakiem piersi oraz uczestniczenie w akcjach na rzecz wczesnego wykrywania raka. Odpowiednia profilaktyka to temat niezwykle istotny dla kobiet, zarówno starszych, jak i tych u progu dorosłości. Na zaproszenie wicedyrektor Wioletty Karwat  iławskie  Amazonki opowiedziały uczniom, jak dbać o swoje piersi, jak prawidłowo wykonać ich samobadanie, co można zrobić, aby zapobiec chorobie, jakie są sposoby walki z rakiem i w jaki sposób one same z chorobą żyją i jak się nawzajem wspierają. Iławskie Amazonki zachęcały młodzież  do szczególnego dbania o piersi oraz zaprosiły do dalszej współpracy.

Profilaktyka chorób nowotworowych jest ważnym elementem procesu dydaktycznego i promocji zdrowia w naszej szkole.

/Wioletta Karwat, fot. Jan Jasiński/

Poprzedni artykułImieniny Patrona szkoły – Mikołaja Kopernika
Następny artykułWizyta strażaka w świetlicy szkolnej