Zakończenie projektu „My z Warmii i Mazur” – witrażownia w Jedynce

Uczniowie klasy V C z panią Magdaleną Pernak uczestniczyli w ostatnich tygodniach w warsztatach witrażu, prowadzonych przez niezwykłych ludzi – Państwa Izę i Ryszarda Pyrzowskich, którzy są też terapeutami i zajmują się malarstwem, hafciarstwem, mozaiką, rzeźbą, a więc wszystkim co piękne i magiczne.

Co środę podczas spotkań wprowadzali uczniów w świat szkła i uczyli umiejętności pracy w technice folii miedzianej Tiffany. Na uczczenie 100. rocznicy Niepodległości uczestnicy warsztatów wykonali pracochłonny herb Iławy, który zostanie w murach naszej szkoły. Uczestnicy zajęć chętnie zostawali po lekcjach, by spotkać się na warsztatach, nauczyć się czegoś nowego, by aktywnie i twórczo spędzić czas i stworzyć małe dzieło sztuki.  Dzieci w różnorodny sposób mogły dobierać szkła i według własnego pomysłu zaprojektować ozdobę świąteczną, kota czy żaglówkę, którą potem mogli zamienić w zawieszkę lub magnes i zabrać do domu.

Projekt był finansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Poprzedni artykułAndrzejki w sali zabaw
Następny artykułZłóż życzenia Marszałkowi. Urodzinowa kartka do Józefa Piłsudskiego.