Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej „Wyśpiewać wolność”

W dniach 08-09 listopada2018 r. w GOK w Lasecznie odbył się VII Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej pn „Wyśpiewać wolność”, skierowany do dzieci, młodzieży i  osób dorosłych. Odbywał się on w scenerii nagrodzonych prac plastycznych. Dekorację imprezy stanowiły również rzeźby powstałe w wyniku warsztatów rzeźbiarskich, które przeprowadził zgodnie z projektem Marek Kałuża.

W festiwalu wzięli udział uczniowie i opiekunowie ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich z różnych miejscowości z terenu gminy i miasta Iława, powiatu iławskiego i nowomiejskiego (Ząbrowo, Rudzienice, Gałdowo, Franciszkowo, Ławice, Laseczno, Gromoty, Iława,  Lubawa, Fijewo, Radomno, Nowe Miasto LubawskieKurzętnik). Ze względu na dużą ilość uczestników, festiwal  przyjął formułę dwudniową. Każdego dnia festiwalu organizatorzy zadbali o  poczęstunek wraz z ciepłymi napojami. Tegoroczne prezentacje zawierały utwory o tematyce patriotycznej, piosenki popularne i własne kompozycje.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4 i 5, czyli szkolny chór pod opieką pani Magdaleny Kawali. 

/SP1, http://www.goklaseczno.pl/

Poprzedni artykuł„Traper” na wycieczce w Toruniu
Następny artykułZawód geodeta pilnie poszukiwany