Wycieczka koła krajoznawczego „Traper” do Gdańska

3.10.18r. o godzinie 6:14 szkolne koło krajoznawcze „Traper” wyruszyło na wycieczkę do Gdańska.

Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy było Muzeum II Wojny Światowej. Obejrzeliśmy pamiątki ludzi, którzy żyli w tamtych czasach, mundury wojsk polskich, niemieckich, sowieckich, a także wagon, którym przewożono ludzi do obozów koncentracyjnych i wiele innych wojennych przedmiotów. Następnie udaliśmy się na Stare Miasto. Zobaczyliśmy Wielkiego Żurawia, a na ul. Długiej fontannę Neptuna i stare kamienice. Poszliśmy do Bazyliki Mariackiej, oglądaliśmy ją od środka, była nawet propozycja wejścia na wieżę, ale po informacji, że mamy pokonać 412 schodów rozmyśliliśmy się. Po posiłku udaliśmy się pod Bramę Stoczni Gdańskiej, króra upamiętnia wydarzenia sierpnia 1980r.

Następnie wybraliśmy się na Dworzec Główny i o 17:26 wsiedliśmy do pociągu powrotnego.

Koło Traper

Poprzedni artykułII miejsce w wojewódzkim turnieju proobronnym
Następny artykułPomagamy kasztanowcom przetrwać zimę