II miejsce w wojewódzkim turnieju proobronnym

Trzej Uczniowie „Jedynki” wzięli w sobotę, 10 listopada 2018r. udział w wojewódzkich eliminacjach Turnieju proobronnego z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Olsztynie. Organizatorem Turnieju był Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty i Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju. Współorganizatorami Turnieju byli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Klub Garnizonowy J.W., Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Turniej skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szczególnie zainteresowanych historią i sportami proobronnymi. Turniej obejmował zakres tematyczny wiedzy z historii Polski historię powszechną w okresie (1864 – 1922 ) oraz historię oręża polskiego w tym czasie z uwzględnieniem znajomości broni, literatury, malarstwa batalistycznego i portretowego, muzyki i pieśni patriotycznej, tekstów źródłowych, topografii wojskowej, heraldyki, sfragistyki i falerystyki (pieczęcie, odznaki i znaki honorowe) formacji wojskowych, sylwetek dowódców oraz taktyki stosowanej podczas bitew. Turniej sprawdzał umiejętności strzeleckie oraz sprawność fizyczną i orientowanie się w terenie.

W eliminacjach wojewódzkich III stopnia w Olsztynie wzięło udział 15 szkół podstawowych z całego województwa warmińsko – mazurskiego. Reprezentacja „Jedynki” to Jacek Weber z kl. VIII A, Szymon Kacprzycki i Jakub Zieliński z kl. VIII D przygotowywani przez nauczycieli Marcina Michalskiego i Wojciecha Kopczyńskiego. Uczniowie ci zajęli II miejsce, osiągając w trzech konkurencjach (test wiedzy, strzelanie i bieg w terenie na orientację) 99,33 punkty (o 1 punkt mniej od drużyny zwycięskiej). Gratulujemy!

/SP1/

Poprzedni artykułHołd dla Niepodległej
Następny artykułWycieczka koła krajoznawczego „Traper” do Gdańska