Tydzień Zwierząt

W świetlicy szkolnej „ Jedynki” w  tygodniu poprzedzającyŚwięto Zwierząt wychowawcy przeprowadzili cykl zajęć. Dzieci śpiewały piosenki związane ze zwierzętami: „Domowa piosenka”, „Stary Donald” oraz „Jedziemy do zoo”. Wszystkim było bardzo wesoło wykonywać utwory o pupilach tym bardziej, że nasze grono wychowanków ma w domu niemały inwentarz, są nawet wiewiórki i króliki.  W Dniu Zwierząt, 4 października dzieci poznały zwyczaje i upodobania papugi nimfy o imieniu Kisia. Opiekunka Kisi wspominała różne historie, jakie zdarzyły się w ciągu 10 lat opieki nad zwierzęciem – zdeptana łapka, 3 ucieczki i inne wycieczki po całej Polsce. Dzieci karmiły papugę, podglądały ją w kąpieli w talerzu. Zobaczyły także lot, na koniec którego papuga ląduje na głowie pani Magdy.

Poza pracami plastycznymi oraz quizem i ciekawostkami związanymi ze zwierzętami dzieci samodzielnie czytały prasę. Do świetlicy zaproszono także wolontariusza oraz inspektora OZOZ Animals w Iławie w jednej osobie panią Annę Melkę, która od wielu lat związana jest z tą placówką – dokładnie od V klasy podstawówki. Zobaczyliśmy prezentację multimedialną o schronisku, z której dowiedzieliśmy się, ile zwierząt tam mieszka, jakie mają imiona oraz że w iławskim schronisku trwa akcja Wyprowadź psa”. Można się do niej włączyć w każdą niedzielę od godz.10.00.

Pani inspektor długo odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci, dzięki czemu Tydzień Zwierząt uważamy za bardzo udany.