Tydzień Zwierząt

W świetlicy szkolnej „ Jedynki” w  tygodniu poprzedzającyŚwięto Zwierząt wychowawcy przeprowadzili cykl zajęć. Dzieci śpiewały piosenki związane ze zwierzętami: „Domowa piosenka”, „Stary Donald” oraz „Jedziemy do zoo”. Wszystkim było bardzo wesoło wykonywać utwory o pupilach tym bardziej, że nasze grono wychowanków ma w domu niemały inwentarz, są nawet wiewiórki i króliki.  W Dniu Zwierząt, 4 października dzieci poznały zwyczaje i upodobania papugi nimfy o imieniu Kisia. Opiekunka Kisi wspominała różne historie, jakie zdarzyły się w ciągu 10 lat opieki nad zwierzęciem – zdeptana łapka, 3 ucieczki i inne wycieczki po całej Polsce. Dzieci karmiły papugę, podglądały ją w kąpieli w talerzu. Zobaczyły także lot, na koniec którego papuga ląduje na głowie pani Magdy.

Poza pracami plastycznymi oraz quizem i ciekawostkami związanymi ze zwierzętami dzieci samodzielnie czytały prasę. Do świetlicy zaproszono także wolontariusza oraz inspektora OZOZ Animals w Iławie w jednej osobie panią Annę Melkę, która od wielu lat związana jest z tą placówką – dokładnie od V klasy podstawówki. Zobaczyliśmy prezentację multimedialną o schronisku, z której dowiedzieliśmy się, ile zwierząt tam mieszka, jakie mają imiona oraz że w iławskim schronisku trwa akcja Wyprowadź psa”. Można się do niej włączyć w każdą niedzielę od godz.10.00.

Pani inspektor długo odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci, dzięki czemu Tydzień Zwierząt uważamy za bardzo udany.

Poprzedni artykułFilip najaktywniejszym wolontariuszem powiatu iławskiego 2018
Następny artykułDla Niepodległej na sportowo