Filip najaktywniejszym wolontariuszem powiatu iławskiego 2018

Filip Rynkowski otrzymał dziś z rąk starosty iławskiego, Marka Polańskiego gratulacje za uzyskanie tytułu Najaktywniejszy Wolontariusz Powiatu Iławskiego 2018. Tytuł ten jest wyrazem uznania dla imponującego zaangażowania w działania wolontarystyczne oraz chęć niesienia pomocy.

Filip Rynkowski jest uczniem III klasy gimnazjum. Jako prezes grupy SIM PCK w Iławie działa na rzecz osób potrzebujących. Pomaga w organizowaniu pracy czerwonokrzyskiej w szkole macierzystej i wielu szkołach powiatu iławskiego. Prowadzi nowe szkolenia i bardzo często prowadzi szkolenia uaktualniające wiedzę i umiejętności członków Młodzieży PCK w zakresie podstawowych zagadnień czerwonokrzyskich. Prowadzi pokazy i szkolenia dla uczniów szkoły macierzystej i szkół powiatu iławskiego z zakresu szkolenia pierwszej pomocy, popołudniami i w weekendy. Współpracuje z Zarządem PCK, Radami Młodzieżowymi PCK w szkołach  i innymi organizacjami młodzieżowymi. Bierze udział w zabezpieczeniach ratowniczych wielu imprez organizowanych na terenie Iławy  i powiatu iławskiego. Bardzo aktywnie uczestniczy w działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu w swojej szkole, gdyż wolontariat jest jego pasją. Z wielkim zaangażowaniem bierze udział w zbiórkach dobroczynnych, kiermaszach i akcjach wolontarystycznych organizowanych w szkole i poza nią. Chętnie poświęca swój wolny czas na pomoc  potrzebującym i niepełnosprawnym, np. aktywnie działał w akcji „Się pomaga” na rzecz kobiety chorej na białaczkę.

Filip jest osobą życzliwą, aktywną, odpowiedzialną, doskonale działającą w grupie i posiadającą wysokie poczucie empatii. Kocha zwierzęta i chętnie angażuje się w pomoc na ich rzecz poprzez zbiórki karmy oraz innych niezbędnych rzeczy potrzebnych schroniskom. Brał udział w akcji „Spacer z psami ze schroniska”. Jest wolontariuszem Banku Żywności i od lat uczestniczy w każdej zbiórce żywności w sklepach na terenie miasta. Filip jest członkiem Samorządu Uczniowskiego oraz jako chorąży pocztu z godnością prezentuje Sztandar Szkoły na wielu uroczystościach szkolnych i lokalnych.

Filip Rynkowski jest dumą swojej szkoły, osobą życzliwą, pracowitą, otwartą i lubianą. Swoim zaangażowaniem, chęcią pomocy i chęcią czynienia dobra wyróżnia się wśród swoich rówieśników i jest dla nich wzorem do naśladowania.

Oprócz dyplomu, Filip otrzymał książkę, bon o wartości 200 zł i gadżety powiatu iławskiego. W ważnej dla niego chwili w starostwie towarzyszyła mu pani wicedyrektor Elżbieta Kowalska. Opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu jest pani Krystyna Rzepka. Oficjalne gratulacje będą składane podczas grudniowej Gali Wolontariatu.

Gratulujemy!

/SP1/

Poprzedni artykułSpotkanie z weterynarzem
Następny artykułTydzień Zwierząt