Dzień listonosza i znaczka pocztowego

We wtorek, 9 października uczestnicy świetlicy „Jedynki” poznali tajniki zawodu pocztowca.

Zanim dzieci udały się na Pocztę Główną w Iławie, oglądały prezentację o pracy „posłańca ”, historii znaczka pocztowego oraz niezwykłym człowieku, który jest fascynatem filatelistyki. Wychowawcy opowiedzieli o tym jak wyglądała kiedyś praca listonosza i na czym polega ona dziś. Dzieci dowiedziały się, że od niedawna nie możemy już nadać telegramu czy zadzwonić z budki telefonicznej. Uczniowie mogli obejrzeć druk dawnego telegramu.

Na poczcie było bardzo ciekawie. Przez 2 dni spotykaliśmy się z panią naczelnik poczty, Mariolą Lipińską, która między innymi oprowadziła nas po poczcie i pozwoliła postemplować kartki oraz wyjąć listy ze skrzynki. Ze względu na przepisy nie mogliśmy tam zrobić zdjęcia. Wizyta ta była wspaniałą inspiracją do zabawy „w pocztę” oraz podsumowania zajęć na ten temat. Podziękowaliśmy pani naczelnik za spotkanie ciesząc się, że mogliśmy poznać kolejny, ciekawy zawód.

Poprzedni artykułSportowa niespodzianka na polach Grunwaldu
Następny artykułSymbol Polski Walczącej – Uczniowie „Jedynki” dla Powstańców Warszawskich