Polskie symbole narodowe

W środę, 17 października 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Iławie odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z klasy I d nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości  pt. „Polskie symbole narodowe”.

Zajęcia rozpoczęły się krótką pogadanką połączoną z projekcją filmu dotyczącego symboli Polski: biało-czerwonej flagi, godła państwowego oraz hymnu Polski. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego w godle Polski umieszczony jest orzeł, co symbolizują kolory flagi Polski, a także zapoznali się z powstaniem hymnu Polski.

Pierwszaki doskonale poradziły sobie z zadaniami o tematyce patriotycznej. Ćwiczyły koncentrację układając puzzle. Ponadto wskazywały na mapie stolicę Polski, najdłuższą rzekę- Wisłę, tereny górskie oraz morskie.

Na zakończenie, przyjmując postawę na baczność wszyscy wspólnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Na pamiątkę przeprowadzonych zajęć uczniowie otrzymali kolorowanki nawiązujące do  Narodowego Święta Niepodległości.

Dzięki takim działaniom dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne już od najmłodszych lat.

Natalia Wcisła

 

 

 

Poprzedni artykułPomagamy zwierzętom przetrwać zimę
Następny artykułWolontariusze wspierają schronisko dla zwierząt