Wizyta lekarza u pierwszaków

Realizując kolejne zadanie z doradztwa zawodowego uczniowie klasy 1a spotkali się z lekarzem. Naszym specjalnym gościem była pani neurolog, Emilia Bonisławska. Cel wizyty to zapoznanie dzieci z zawodem lekarza oraz zachęcenie do dbania o swoje zdrowie. Dzieci dowiedziały się jak prowadzić zdrowy styl życia poprzez promowanie zasad spożywania właściwych pokarmów oraz korzystania z ruchu na świeżym powietrzu. 

Dzieci miały niepowtarzalną okazję do obejrzenia stetoskopu, zapoznania się z podstawowym sprzętem medycznym niezbędnym do badania neurologicznego. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w rozmowie, z zainteresowaniem słuchały wyjaśnień o potrzebie dbania o własne zdrowie. Na koniec lekarka podziękowała dzieciom za cierpliwość i żywe zainteresowanie tematem spotkania.

Elżbieta Trzcińska 

Poprzedni artykułPodróż po planetach z wirtualnym Małym Księciem – lekcja z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości
Następny artykułCzy znasz ten kraj?