Pasowanie na ucznia „Jedynki”

„W życiu są uroczystości większe i mniejsze, ważniejsze i mniej ważne. Oczekujemy na nie zwykle w odświętnych, pięknych strojach, z uśmiechem na twarzach i radością w sercach.”

Jedną z takich uroczystości świętowaliśmy 12.10.2018. Wszyscy pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie, zostali tego dnia uroczyście włączeni w poczet pełnoprawnych uczniów.

Punktualnie o godzinie 8:30 na przepięknie udekorowaną salę, pewnym krokiem, z piosenką na ustach, wkroczyły pierwszaki. Wszyscy mali uczniowie, wykazali się tego dnia przepiękną recytacją i śpiewem, a niektórzy z nich, nawet tańcem. Część artystyczną uświetnili również uczniowie klas II, prezentując polski taniec narodowy: krakowiaka.

Dzieci  z klas pierwszych udowodniły, że są już gotowe na wejście w kolejny ważny etap życia i dojrzały do roli uczniów. Nowi uczniowie, śpiewająco zdali test oraz uroczyście ślubowali – wzorowo wypełniać nową rolę – UCZNIA.

Po zaprzysiężeniu pani Dyrektor dokonała aktu pasowania, dzięki czemu w poczet uczniów „Jedynki” uroczyście włączonych zostało 96 nowych uczniów.

W związku z tym, iż dnia 14.10 obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, podczas uroczystego apelu, wspomniane zostało również to ważne święto. Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, natomiast pierwszaki z tej okazji zadedykowały nauczycielom i wychowawcom piosenkę, życząc wszystkim Paniom i Panom, aby: „przez wszystkie dni szkolnego roku, promienie słońca z Wami zawsze szły”.

W uroczystości wzięli udział uczniowie klas I i II, a także Rodzice pierwszoklasistów oraz grono pedagogiczne i dyrekcja

Katarzyna Konopka

Zdjęcia Tomcolor

Pasowanie na ucznia SP1 Klasy 1/4/7

Poprzedni artykułJaki to zawód?
Następny artykułPodróż po planetach z wirtualnym Małym Księciem – lekcja z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości