Dzień owsianki, czyli „owsianka u głodnego Kopernika”

🥣🥣🥣
W czwartek, 10 października Samorząd Uczniowski przygotował smakoszom owsianki frajdę. Przez całe przedpołudnie w auli szkolnej można było zjeść porcję smacznej owsianki 😊🥣😁
Głodomorom nie przeszkodziła nawet ewakuacja szkoły z powodu zadymienia na I piętrze… Okazało się, że był to alarm próbny przeciwpożarowy 👩🏻‍🚒👨🏻‍🚒👩🏻‍🚒
Po kilku minutach życie szkoły wróciło do normy, a „owsiankożercy” 🥣do auli.

Przy okazji:
Płatki owsiane: bogactwo witamin i minerałów
Spośród wszystkich zbóż, ziarno owsa jest nie tylko najbogatsze w białko, ale także wyposażone w najlepszy zestaw aminokwasów. Kto zjada je z produktami mlecznymi, dostarcza organizmowi wszystkich potrzebnych aminokwasów. Talerz płatków owsianych z mlekiem lub jogurtem zapewnia komórkom mózgowym i nerwowym porcję witaminy B6, która poprawia pamięć i koncentrację oraz szybsze przyswajanie wiedzy. Witamina B1 i kwas pantotenowy przeciwdziałają narastającemu zmęczeniu oraz rozdrażnieniu, zarówno podczas wysiłku fizycznego, jak i umysłowego. Owies zawiera też substancje działające antydepresyjnie i likwidujące zły nastrój (wspomniane witaminy z grupy B, a także selen i magnez niezbędne dla mózgu i systemu przewodzenia nerwowego).
/https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/co-jesz/warto-jesc-owsianke-wartosc-odzywcza-platkow-owsianych-aa-NCsa-4r6S-nnau.html/

Poprzedni artykułDomki dla pszczół makatek
Następny artykułCykl „Spotkania z książką” rozpoczęty