Zebraliśmy ponad pół tony kasztanów i żołędzi

W czwartek, 27 września 2018r. świetlicę Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie odwiedził wyjątkowy gość – rzecznik prasowy Nadleśnictwa Iława, Przemysław Pierunek. Leśnika przyjęła kierowniczka świetlicy, Ewa Motylińska. Spotkanie to nie było przypadkowe. Przez 2 tygodnie dzieci gromadziły „dary jesieni”, które szybko zapełniły salę świetlicy. Apel o zbiórce przerósł oczekiwania nie tylko wychowawców. Leśnik również był pełen podziwu, doceniając tak wielkie zaangażowanie dzieci oraz ich rodzin. Było co podziwiać, bo zebrane żołędzie i kasztany ledwie pomieściliśmy w workach. Ich waga przekraczała 500kg! Akcję w świetlicy zorganizowała jedna z wychowawczyń, pani Magdalena Pernak.

Uczennica kl. I C Magdalena Rynkowska wspólnie z bliskimi znalazła prawie 100 kg kasztanów i żołędzi, niewiele mniej kasztanów przyniósł Mariusz Kłosowski z II C z rodziną. Trzecie miejsce zajęła Kaja Gurowska z I C, która także gromadziła „dary” z bliskimi. Pan leśniczy, wspólnie z Magdą Pernak, organizatorką akcji, ufundowali wszystkim darczyńcom słodycze, a „najtwardsi” zbieracze” otrzymali „zaczarowane kubki”, książki, frisbee, drewniane breloczki, linijki i naklejki.

Leśniczy długo opowiadał najmłodszym o „leśnym życiu” zwierząt i innych ciekawostkach, a przede wszystkim bardzo dziękował dzieciom za wielką pomoc zwierzętom w przetrwaniu zimy. 

Już wkrótce w świetlicy szkolnej „Jedynki” kolejne spotkanie najmłodszych z przedstawicielem Nadleśnictwa Iława.

Poprzedni artykułPowiedz, co jesz, a powiem ci, jakie masz wyniki w nauce
Następny artykułWarsztaty w bibliotece „Jak tworzyć komiks?”