Warsztaty w bibliotece „Jak tworzyć komiks?”

27 września 2018 klasa IV C pod opieką Aleksandry Kamińskiej, nauczycielki języka polskiego oraz pani Beaty Kamińskiej, szkolnej bibliotekarki, uczestniczyła w warsztatach „Jak tworzyć komiks?” zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Iławie. Uczniowie zostali zapoznani z cechami komiksu i elementami niezbędnymi, aby taka praca powstała. Następnie dzieci poznały program komputerowy ToonDoo służący do tworzenia komiksów, a potem każdy mógł sam wykonać swój komiks. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tak nietypowej lekcji języka polskiego. Praca przy komputerze  i wymyślanie własnego scenariusza komiksu stało się świetną zabawą, która zaowocowała zdobyciem nowej wiedzy i umiejętności. Nie jest to jeszcze ostatnie spotkanie w Miejskiej Bibliotece. Warsztaty te są pierwszym etapem konkursu „Baśnie i legendy polskie w komiksie”. Podczas drugich zajęć, które będą miały miejsce w październiku, uczniowie będą wykonywać prace konkursowe – ich zadaniem będzie zobrazować wybraną legendę lub baśń tworząc komiks za pomocą poznanego programu komputerowego. Mamy nadzieję, że wyobraźnia doda naszym uczniom skrzydeł i stworzą piękne, niepowtarzalne prace.

 

Poprzedni artykułZebraliśmy ponad pół tony kasztanów i żołędzi
Następny artykułLekcja historii w plenerze „Niepodległa-Iława w okresie międzywojennym”