Powiedz, co jesz, a powiem ci, jakie masz wyniki w nauce

4 października w ramach Tygodnia Kariery uczniowie odbyli kolejne spotkanie zawodoznawcze. Rozmawiali z dietetykiem, Ewą Michałowską, która przygotowała prezentację na temat zdrowego odżywiania ucznia „Powiedz, co jesz, a powiem ci, jakie masz wyniki w nauce”. Uczniowie dowiedzieli się, co jeść podczas nauki i jakie produkty lubi mózg, a które jedzenie może powodować problemy z koncentracją i działać stresogennie.

Ewa Michałowska opowiedziała młodzieży o charakterystyce pracy dietetyka i wspomniała o zawodach pokrewnych, np.: psychodietetyk, coach diet i trener personalny. Omówiła też ścieżkę kariery prowadzącą do tego, aby w przyszłości wykonywać zawód dietetyka.

Dietetyczka chętnie odpowiadała na pytania ze strony uczniów oraz nauczycieli. Spotkanie było bardzo ciekawe, a dietetyczka obiecała uczniom w przyszłości warsztaty dietetyczne. Dziekujemy ☺

Poprzedni artykułWyjazd integracyjny klas pierwszych
Następny artykułZebraliśmy ponad pół tony kasztanów i żołędzi