Warsztaty ekologiczne dla klas I i II

We wtorek, 2 października w auli szkolnej pracownicy IKEA Industry Lubawa przeprowadzili warsztaty ekologiczne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci z klas pierwszych i drugich uczyły się jak prawidłowo segregować śmieci. Dowiedziały się, że ważne dla ochrony środowiska jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów, a także ponowne ich wykorzystanie. Dzieci szukały sposobów ochrony środowiska w szkole i w domu. Na podstawie prezentacji multimedialnej poznały zjawisko powstawania efektu cieplarnianego i jego wpływu na zmiany klimatu. Na koniec najmłodsi prezentowali swoją wiedzę podczas quizu ekologicznego i zdobywali nagrody w postaci piłeczek, notesików, długopisów itp. Pracownicy IKEI sprawili nam ogromną niespodziankę – na ręce pani wicedyrektor, Wioletty Karwat przekazali uczniom naszej szkoły sprzęty do zabaw ruchowych i gry dydaktyczne.
Poprzedni artykułTam, gdzie Kopernik się urodził… – klasy pierwsze w Toruniu
Następny artykułWyjazd integracyjny klas pierwszych