Wycieczka do Kaczego Bagna

W poniedziałek, 1 października uczniowie klasy II B wybrali sie na wycieczkę do Kaczego Bagna – Miejsca Inicjatyw Pozytywnych. Podczas warsztatów uczniowie poznawali tradycje, kulturę i historię Polski z czasów średniowiecznych.
Komtur Bractwa Rycerskiego opowiedział dzieciom wiele ciekawych historii z życia rycerzy, zapoznał je ze sprzętem i strojem rycerskim. Uczniowie strzelali z łuku, próbowali unieść kopię, walczyli na miecze, zainscenizowali potyczki rycerskie prawie jak pod Grunwaldem. Najmłodsi nauczyli się też dworskich tańców, wyrabiali filcową biżuterię, popróbowali kuglarstwa, a także tańców z ogniem. W przerwach między warsztatami korzystali z pięknej pogody, uczestnicząc w zabawach na świeżym powietrzu i jedli smaczne posiłki. Dzieciom „rycersko” dotrzymywały kroku panie Iwona Makowska, Emilia Wrzosek i Teresa Bagniuk. Wszyscy wrócili zdrowi, choć zmęczeni, pełni wrażeń i zapału do dalszych potyczek … już w murach szkolnych. Dziękujemy przyjaciołom z Kaczego Bagna za fantastyczne rycerskie zabawy, a Krisowi przesyłamy gorące buziaki.
Teresa Bagniuk
Poprzedni artykułTapicer – zawód poszukiwany
Następny artykułPlac zabaw przy „Jedynce”