Spotkanie z policjantem w klasach I i II – Bezpieczna droga do szkoły

​W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” 19.09.2018 r. uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicową z Iławy st. sierż. Darią Seroczyńską i oficerem prasowym mł. asp. Joanną Kwiatkowską.

​Policjantki przy pomocy plansz edukacyjnych „Bezpieczna droga do szkoły” omówiły wspólnie z dziećmi podstawowe zasady ruchu drogowego. Poruszyły tematykę bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, omówiły korzyści wynikające z noszenia odblasków oraz wytłumaczyły jak należy zachować się, gdy zaczepia nas obca osoba. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się też dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Na koniec spotkania uczniowie klas pierwszych otrzymali odblaski.

​Na wszystkich uczniach nasi wyjątkowi goście zrobili duże wrażenie.

Elżbieta Trzcińska

 

Poprzedni artykułWycieczka zawodoznawcza – Masarnia ,, Jabłońscy”
Następny artykuł„Dziady cz.II” w wykonaniu Teatru Młodego Pokolenia