Houseboat – odpoczynek na wodzie. Nagroda za I miejsce w konkursie.

W dniu 17 września szesnastoosobowa grupa osób z klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej miała okazję spędzić wyjątkowy dzień  w Porcie Bogaczewo koło Giżycka. Wypoczynek był nagrodą – dzień w pływającym domku na wodzie – Houseboat – nagroda za zajęcie I miejsca w konkursie – ,,Szkoła przyjazna ekonomii społecznej”. Nasza szkoła brała udział w tym konkursie pod koniec ubiegłego roku szkolnego.

Podczas wizyty studyjnej uczniowie z opiekunką i organizatorką konkursu w szkole – panią Beatą Niksą – pływali po jeziorze Niegocin, a przy ognisku poznawali tajniki przedsiębiorczości: np. jak swoją pasję przerobić na pomysł pracy i zarabiania pieniędzy. Podczas zajęć, warsztatów i rozmów wszyscy byli zgodni, jak ważna jest idea wolontariatu, pracy w grupie i konieczność odkrywania swoich talentów. Uroczy, słoneczny, wrześniowy poniedziałek zakończył się nawiązaniem współpracy z Fundacją Arche i zapowiedzią warsztatów, które odbędą się już niebawem na terenie naszej szkoły.

/SP1/

Poprzedni artykułIV Piknik Inspiracji nad Małym Jeziorakiem
Następny artykułWycieczka zawodoznawcza – Masarnia ,, Jabłońscy”