IV Piknik Inspiracji nad Małym Jeziorakiem

15 września uczniowie „Jedynki” wzięli udział w IV Pikniku Inspiracji nad Małym Jeziorakiem. Ideą tego naukowego święta  jest popularyzacja wiedzy z dziedzin technicznych i przyrodniczych oraz nauka poprzez zabawę. 

W tym roku uczestników Pikniku inspirował energetyczny został Nicola Tesla – autor 300 patentów i twórca ponad 120 pionierskich wynalazków.

Miasteczko Małego Pi zostało podzielone na pięć stref, w których znajdowały się tematyczne koła naukowe. Strefy inspiracji to: 

POWIETRZE – reprezentanci nauk humanistycznych

WODA – pasjonaci wodnych przygód

ZIEMIA –  reprezentanci nauk ścisłych, ekonomiści i mundurowi 

OGNIEŃ – artyści i sportowcy

KOSMOS – zafascynowani wszechświatem i kosmosem

Na najmłodszych uczestników przygotowano specjalnie wyznaczona strefa, w której można było zobaczyć i samodzielnie zaprogramować niezwykłego lego-robota, zrobić sobie tatuaż za pomocą AirBrush i wejść do niezwykłego świata wiedzy i przyrody w strefie praw natury. Sprawdzić swój refleks łapiąc światełka na refleksomierzu oraz zręczność na stoisku lewitujących  piłeczek. Dla fanów wirtualnej rzeczywistości czekały symulatory VR. Prowadzono warsztaty wykonywania witraży, robienia mydełek i kul do kąpieli a także nauki rzeźbienia.

Starsi obejrzeli pokazy ratownictwa wodnego, wzięli udział w warsztatach dziennikarskich, warsztatach „Lego Inspiracje”, Escape Rooms oraz biciu rekordu Guinnessa w równoczesnym żonglowaniu piłeczkami.

Poprzedni artykułInnowacja pedagogiczna „Kaszka z mlekiem, czyli ze związkami frazeologicznymi za pan brat”
Następny artykułHouseboat – odpoczynek na wodzie. Nagroda za I miejsce w konkursie.