VIII Gala Osiągnięć Szkolnych

20 czerwca 2018 roku odbyła się VIII Gala Osiągnięć Szkolnych. Gala to uwieńczenie wyjątkowego roku w “Jedynce” gdyż od września 2017 roku w wyniku reformy oświaty do grona uczniów dołączyli młodsi uczniowie klas I, IV i VII. To także Rok dla Niepodległej w związku z cyklem wydarzeń związanych z przygotowaniami obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w listopadzie tego roku. Kocham Polskę! – to hasło, przy którym w tym roku uczniowie się uczyli, bawili i świętowali ważne uroczystości.

Celem uroczystości jest uhonorowanie uczniów, współpracujących ze szkołą rodziców oraz osoby dorosłe – przyjaciół szkoły, którzy przyczynili się do tworzenia pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku. Uczniowie wyróżnieni wykazują się ambicją, sumiennością i najlepszymi cechami charakteru. Są to też osoby w różny sposób związane z naszą szkołą, które bardzo pomagają nam w rozmaitych działaniach, a tym samym w budowaniu dobrego imienia naszej szkoły.

Po oficjalnym rozpoczęciu gali przez dyrektora szkoły, panią Aleksandrę Skubij głos zabrał burmistrz naszego miasta, Adam Żyliński.

Przed częścią oficjalną uczniowie zaprezentowali program artystyczny.  Najmłodsi artyści z klasy Ia i Ic zaśpiewali i zatańczyli utwór „Action song for kids”. Uczniów przygotowały panie Ewelina Sagan i Sabina Potocka. Daniel Niedźwiecki z klasy VIId – mistrz świata w Taeekwondo w konkurencji Układy Formalne zaprezentował swoje umiejętności. Alicja Paczkowska z klasy IVa deklamowała wiersz Antoniego Słonimskiego „Polska”. Uczennicę przygotowała pani Elżbieta Kozłowska. Tuż po Alicji wystąpił szkolny zespół wokalny przygotowany przez panią Magdalenę Kawalę, który zaśpiewał utwór „Polska Flaga”.  Szkolna grupa teatralna “Babeczki z rodzynkami” pod kierunkiem pani Jolanty Michalewskiej przygotowała przedstawienie pt. „Z życia szkoły”. Występy akrobatyczne zaprezentowały Zosia Dembińska i Helena Mówińska oraz Agnieszka Chomicka z klasy VIId. Duet Zosia Wiśniewska IIc i Jakub Cellmer IIc wykonali piosenkę „O Pani”.

I. Przed wręczeniem Statuetek Kopernika wyróżnienie dyplomami otrzymali uczniowie „Za szczególne osiągnięcia i postawę kreującą pozytywny wizerunek szkoły”. Dyplomy wręczyli dyrektor, Aleksandra Skubij i burmistrz Iławy, Adam Żyliński. Dyplomy„Za pomoc w kształtowaniu pozytywnego wizerunku szkoły” otrzymali następujący uczniowie:

1. Mateusz Wasiewski III a

2. Kim Seojin III a

3. Magda Maruszak   III a

4. Wiktoria Karaś   III c

5. Aleksandra Fogel III c

6. Aleksandra Dreszler III c

7. Zuzanna Grabska III d

8. Kinga Stolcman III d

9. Katarzyna Mieczławska III d

10. Roksana Piotrowicz IIIe

II. Dyplomy – wyróżnienia otrzymały również osoby dorosłe współpracujące i wspierające naszą szkołę:

1. Jan Wasilewski – od wielu lat nieoceniony przyjaciel szkoły

2. Marzena Wajner – rodzic, III d

3. Ewelina Wantowska – Łuzińska – rodzic, III d

4. Anna Kuta – rodzic, III c

5. Dorota Golec – rodzic, III c

6. Agnieszka Świniarska – rodzic, III c

7. Stanisław Michalewski – PHU Mistra

III.  Pracownicy szkoły, którzy otrzymali dyplomy:

1. Piotr Błaszkiewicz

2. Anita Błaszkiewicz

3. Dominika Kasprowicz

4. Karolina Wiatrowska-Kubicka

5. Elżbieta Kowalska

6. Wioletta Karwat

7. Małgorzata Kłodawska

8. Bożena Paczkowska

9. Ewa Motylińska

10. Wojciech Kopczyński

11. Jolanta Michalewska

12. Bogumiła Piotrowska

13. Agnieszka Wrzesińska

IV. Statuetka Kopernika

Finał gali to uhonorowane statuetkami Kopernika wyjątkowych uczniów, którzy swoją ciężką pracą i wyjątkową postawą zasłużyli na to najwyższe rangą w naszej szkole wyróżnienie. Nominowani uczniowie opowiedzieli o sobie, zajęciach i społeczności szkolnej w specjalnie przygotowanym na tę uroczystość filmie.

Podziękowania otrzymała też osoba, która opracowała tegoroczną grafikę Statuetki Kopernika – pan Tomasz Bigus, właściciel agencji reklamowej bigusinspiracje.eu.  

Statuetki Kopernika w roku szkolnym 2017/2018 otrzymali: 

1. Marcelina Cymańska III a – uczennica wielu talentów. Nie tylko laureatka konkursu kuratoryjnego, wzorowa uczennica z bardzo wysoką średnią ocen 5,6, ale także przewodnicząca samorządu uczniowskiego. Prowadziła wiele szkolnych uroczystości i apeli. Znakomita recytatorka i utalentowana tancerka odnosząca sukcesy ze Szkołą Tańca i Akrobatyki Spinel.

2. Paweł Dudziak III a to uczeń niezwykle wszechstronny.  Laureat konkursu kuratoryjnego z geografii. Osiągnął także znakomity wynik na egzaminach gimnazjalnych – najlepszy w szkole – 97 procent. Ma rozległą wiedzę w różnych dziedzinach, czym zaskoczył w górach nawet przewodnika podczas klasowej wycieczki. Paweł w gimnazjum angażował się w pracę Samorządu Uczniowskiego, prowadził wiele szkolnych uroczystości. Jego wielką pasją jest również harcerstwo.

3. Jakub Cellmer  III c Uczeń wyróżniający się nie tylko pod względem nauki (średnia 5,22), działa bardzo aktywnie na rzecz społeczności szkolnej, bierze udział w przygotowywaniu szkolnych imprez (członek szkolnego koła teatralnego), poza szkołą członek ZHP, gdzie aktywnie działa na rzecz lokalnego środowiska, bierze udział w akcjach charytatywnych. W wolnym czasie grywa na gitarze oraz uczy się gry na perkusji.

 • 4. Remigiusz Próchniewski III d to ambitny i bardzo kulturalny uczeń. Jego pasja to piłka nożna, w której odnosi sukcesy. Remigiusz wielokrotnie zdobywał pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym, powiatowym oraz wojewódzkim. W 2017 roku uczeń za napisany esej w języku angielskim na temat roli Stanów Zjednoczonych w odzyskaniu przez Polskę niepodległości po I wojnie światowej zajął pierwsze miejsce w konkursie Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.
 • 5. Klaudia Kusyk III e to bardzo pracowita i systematyczna uczennica uzdolniona plastycznie. Zajęła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym „Mikołaj Kopernik w oczach dziecka” oraz „Polska o Was pamięta.”
 • 6. Wiktoria Szauer III e to miła i koleżeńska uczennica, szalona humanistka, ale też umysł ścisły. Wyraźnie matma ją kręci bo zajęła I miejsce w konkursie matematycznym w Ostródzie „Matma mnie kręci”. Zawsze chętna do pomocy w ramach wolontariatu.

STATUETKA KOPERNIKA – OSOBY DOROSŁE- Przyjaciele szkoły:

Są takie osoby w naszej społeczności, dzięki którym wizerunek naszej szkoły daje nam powody do dumy:

  • 1. Adam Żyliński – Burmistrz Miasta Iławy
  • 2. Krzysztof Harmaciński – Wójt Gminy Iława

STATUETKA KOPERNIKA – Rodzice 

 Uhonorowano rodziców, którzy przez trzy lata bardzo aktywnie pomagali w organizacji Festynu Rodzinnego, aktywnie uczestniczyli w Radzie Rodziców, zaangażowani we wszystkie imprezy w szkole, bardzo czynnie brali udział w organizacji Balu Klas Trzecich, aktywnie uczestniczyli w życiu klas do których uczęszczały ich dzieci:

  • 3. Mirosława Adamska – rodzic   III b
  • 4. Marzena Balewska – rodzic      III d
  • 5. Ewa Wiśniewska – przewodnicząca Rady Rodziców kl. III a

Ogromne znaczenie dla szkoły mają przyjaciele, którzy często nie chcą być widoczni, ale zawsze możemy na Nich liczyć:

  • 6. Ks. Zenon Kołodyński – przyjaciel szkoły 
  • 7. Aleksy Karwat – przyjaciel szkoły, firma Bączek
  • 8. Mariusz Skubij – przyjaciel szkoły, Salon Optyczny Exclusive
  • 9. Izabela i Grzegorz Jabłońscy – przyjaciele szkoły, Masarnia Iława

STATUETKA KOPERNIKA dla pracowników naszej szkoły

  • 10. Bożena Michalewska
  • 11. Krzysztof Kasprowicz

Wójt gminy Iława, Krzysztof Harmaciński, wręczył nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce mieszkającym na terenie gminy Iława:

 1. 1. Marcelina Cymańska IIIa
 1. 2. Jakub Celmer IIIc
 1. 3. Jakub Sadowski IIIc uczeń wyróżniający się w nauce średnią 4,77, pasjonat piłki nożnej.
 1. 4. Daria Mućka IIIc uczennica wyróżniająca się w nauce średnią 4,77, lubiana przez koleżanki, kolegów i nauczycieli.

 

 1. 5. Jakub Łuziński IIId – średnia 4,83, miły, sympatyczny
 1. 6. Marta Kłosowska IIId średnia na koniec roku 5,06, 100 % wynik z języka polskiego i języka angielskiego – podstawa i rozszerzenie na egzaminie; uczennica śpiewała na uroczystościach szkolnych.
 2. 7. Roksana Piotrowicz IIIe skromna, pracowita, finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego organizowanego przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.
 3. 8. Wiktoria Szauer IIIe 

Niespodzianką był film „Jeden dzień z życia szkoły” specjalnie przygotowany na uroczystość przez nauczycieli wychowania fizycznegoJoannę Królik i Leszka Seregieta.

Po uroczystości wszyscy obecni – goście, pracownicy, rodzice i uczniowie udali się na  poczęstunek przygotowany przez szkolne panie kucharki.

 Galę prowadzili Karolina Wiatrowska-Kubicka i Leszek Seregiet.

Poprzedni artykułWakacyjne zawody aquathlonowe w Suszu
Następny artykułWystawa IPN „Polska Walcząca”