Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 klas VII oraz I, II gimnazjum

22 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Marcelina Cymańska zameldowała dyrektor szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie, Aleksandrze Skubij gotowość uczniów do rozpoczęcia uroczystego apelu z okazji zakończenia roku szkolnego. 

Na początku nastąpiło wciągnięcie flagi na maszt i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie poczet sztandarowy składający się z uczniów kończących szkołę przekazał sztandar nowemu pocztowi. To uroczysta chwila, podczas której poczet występuje przed front szkoły. Chorążowie przekazują sobie sztandar, a osoby z asysty szarfy.

W przyszłym roku szkolnym będą funkcjonować 2 poczty sztandarowe: pierwszy Gimnazjum, drugi Szkoły Podstawowej oraz poczet flagowy mieszany. 

Poczet sztandarowy Gimnazjum reprezentować będą: Filip Rynkowski kl. II c, Martyna Głąbińska kl. II a, Sandra Wiśniewska kl. II e.

Poczet Szkoły Podstawowej reprezentować będą: Szymon Kacprzycki kl. VII d, Julia Sistermann kl. VII d, Katarzyna Zglińska kl. VII b.

Poczet flagowy reprezentować będą: Adrian Jasik kl.II e, Zuzanna Jankowska kl.II d,Magdalena  Dreszler kl. VII c.

W kolejnej części apelu powitano przybyłych na uroczystość gości:

• przewodniczącą Rady Rodziców, Ewę Wiśniewską

• dzielnicową, Katarzynę Seroczyńską

• dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, rodziców, pracowników szkoły i wszystkich uczniów.

Kolejnym uroczystym momentem było  ślubowanie uczniów klas trzecich.

„Przechodząc do nowej szkoły dziękujemy nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w nasze wychowanie i wykształcenie. Będziemy godnie reprezentować imię szkoły, pracować nad doskonaleniem swojego charakteru, dążyć do zdobywania nowych wiadomości i umiejętności, mieć zawsze na uwadze dobro ogółu. Ślubujemy, że nauka, której podstawy zdobyliśmy w tej szkole, będzie służyła dobru Rzeczpospolitej Polskiej.”

Przedstawiciele klas trzecich podziękowali pani dyrektor, nauczycielom i pracownicom szkoły: „Pragniemy podziękować za te trzy wspólne lata.  Dziękujemy za Wasz trud, wiedzę, cierpliwość i wiarę w nas.  Przepraszamy za trudne chwile, niezbyt chwalebne słowa i uczynki.  Prosimy, byście zapomnieli o tym, czego możemy się wstydzić i zachowali o nas tylko dobre wspomnienia.”

Zebrani obejrzeli pokaz poloneza w wykonaniu uczennic i uczniów klas trzecich. Choreografię tańca przygotowały Aurelia Waruszewska i Joanna Królik.

Następnie głos zabrała dyrektor szkoły, Aleksandra Skubij, a potem Przewodnicząca Rady Rodziców, Ewa Wiśniewska.

Dyrekcja rozdała świadectw i nagrody uczniom, którzy wyróżnili się w nauce i zachowaniu.

Podziękowania za współpracę w roku szkolnym 2017/2018 otrzymali członkowie Samorządu Uczniowskiego, którzy kończyli szkołę i pracę w Samorządzie:

1. Marcelina Cymańska

2. Magdalena Banaszek

3. Magdalena Maruszak

4. Paulina Byglewska

5. Paweł Dudziak

6. Wiktoria Karaś

7. Aleksandra Fogel

8. Gabriela Koper

9. Barbara Waszkiewicz

10. Laura Błaszczyk

Nowy skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019:

 1. Bartosz Bielak
 2. Zofia Witkowska
 3. Wiktoria Kempczyńska
 4. Katarzyna Zglińska
 5. Martyna Głąbińska
 6. Zuzanna Jankowska
 7. Nikola Rafińska
 8. Szymon Kacprzycki
 9. Anastazja Błachewicz
 10. Monika Styczyńska
 11. Pola Ciurkowska
 12. Dorota Rumianowska

 

Przewodniczącym Samorządu Uczniowksiego na rok szkolny 2018/2019 został Bartosz Bielak. Marcelina Cymańska przekazała obowiązki Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego składając na ręce Bartosza Złotą Księgę – cenną szkolną pamiątkę.

Podczas uroczystości podziękowano też  za trud włożony w nauczanie i wychowywanie nauczycielom, którzy zmieniają miejsce pracy. Pożegnali się z „Jedynką”: mgr Dominika Kasprowicz, mgr Karolina Wiatrowska-Kubicka, mgr Anita Błaszkiewicz i mgr Piotr Błaszkiewicz.

 

 

Poprzedni artykułVIII Gala Osiągnięć Szkolnych
Następny artykułOstatni termin wydania kart zdrowia dla absolwentów przed przerwą urlopową