Festyn w „Jedynce” z nowym rekordem: zebrano ponad 19.240 złotych

Tegoroczny VI Festyn Rodzinny zorganizowany przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie odbył się w sobotę, 19 maja 2018 r. i dostarczył organizatorom wiele satysfakcji. Celem festynu była integracja społeczności szkolnej: uczniów, rodziców i pracowników szkoły oraz podkreślenie tradycji kształtowania postaw rodzinnych wyróżniających polskie społeczeństwo na tle innych krajów Europy  (w związku z obchodzonym w szkole Rokiem dla Niepodległej z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości). Dodatkowym celem wydarzenia było zebranie funduszy na zakupienie i zamontowanie Edukacyjnego Placu Zabaw dla najmłodszych uczniów. Festyn trwał od godziny 13.00 do 17.00 i organizatorzy: Rada Rodziców i Dyrekcja Szkoły z ogromną radością podsumowali wpływy. Zebrano ponad 19.242,60! To rekordowa kwota, która wzrośnie, ponieważ w tygodniu w bibliotece szkolnej będą sprzedawane fanty zgromadzone na loterię.

Scenariusz opracowała Elżbieta Kozłowska. W tym roku scenę zagospodarowały występy uczniów „Jedynki”, obecni byli też nasi absolwenci, a „Gwiazdą wieczoru” była pani Dominika Kasprowicz. Utalentowana nauczycielka języka angielskiego zaprezentowała krótki występ wokalny z akompaniamentem absolwentki, Kamili Tęczy. Festyn otworzyły o godzinie 13.00 panie dyrektorki: Aleksandra Skubij, Elżbieta Kowalska i Wioletta Karwat (dzięki której przygotowania do tej imprezy były dużo łatwiejsze) oraz przedstawicielka Rady Rodziców – Iwona Błachewicz. Festyn poprowadziła Dorota Olzacka.

W tegorocznym programie pojawiły się wprowadzające wiele radości występy najmłodszych uczniów „Kopernika: pierwszych i czwartych klas. Dzieci wyglądały bardzo pięknie i zaprezentowały bardzo energetyczne programy. Ogłoszono wyniki  konkursu na patriotyczną zakładkę do książki, klasy I a, b i c ubrane biało -czerwono zaśpiewały piosenkę „Kocham Cię”, Weronika Lingo recytowała wiersz Danuty Wawiłow „Szybko”, maluszki wykonały angielską piosenkę z układem tanecznym „Fly”, piosenkę z tańcem ,,Action song for kids”, recytowały wiersz Juliana Tuwima ,,Lokomotywa”, w tańcu towarzyskim zaprezentowali się Izabela Wiśniewska i Mariusz Kłosowski, a Jakub Kowalkowski z kl. I zagrał na skrzypcach przy akompaniamencie Magdaleny Dreszler z kl. VII – wspólnie wykonali dwa utwory: „Tańczące śnieżynki” D. Obijalskiej oraz „Arię” (z Kantaty chłopskiej ) J.S. Bacha. Agata Otręba z kl. VII (trąbka) zagrała przy akompaniamencie Magdaleny Dreszler z kl. VII standard jazzowy „When the Saints Go marching In”. Karolina Podwojewska z kl. VII zagrała dwa utwory na pianinie: „Requiem a Dream” i „Preludium pamięci Chopina”.

Około godz. 14.00 rozstrzygnięto Konkursu Żonglowania o Puchar Dyrektora Szkoły i nagrodę niespodziankę. Joanna Królik i Leszek Seregiet z młodzieżą zaprezentowali wszystkim tajniki i pozytywne skutki żonglowania oraz przeprowadzili szkolny konkurs. Najlepszy w żonglowaniu w szkole okazał się Mateusz Sawicki z klasy VII a. Otrzymał puchar i zegarek na rękę z baterią ładowaną słońcem, ufundowany przez dyrektor A. Skubij. 

Występ kabaretu absolwentów (Natalia Głąbińska, Natalia Krusińska, Wojtek Michałowski) w spektaklu „Lambadajed” Paranienormalnych wprowadził gości w radosny nastrój. Później nastąpił cykl nazwany „Szkolną Eurowizją”. Wystąpiły uczennice: Zosia Witkowska z piosenką Ani Dąbrowskiej „Z Tobą nie umiem wygrać” i Kasi Kowalskiej „Pieprz i sól”, Natalia Archacka – „Czy ten Pan i Pani…” Anny Wyszkoni oraz „W głowie” Ani Dąbrowskiej oraz Natalia Rucińska – Rihanna – „Take a bow” i Ani Dąbrowskiej – „Trudno mi się przyznać”.

Ogromne zainteresowanie wzbudziła prezentacja hodowli gołębi – pasji ojca i syna połączona z wypuszczeniem ptaków. Pierwsze dwa gołębie wypuściła pani dyrektor Aleksandra Skubij z panem Markiem Klimkiem, pozostałe tata z synem Filipem. Dużo radości wniósł występ szkolnego chórku, który przygotowała Magdalena Kawala. Młodsze dzieci zaśpiewały „Co powie tata?” (z rep. N. Kukulskiej), „Kamień z napisem love” (Enej) oraz  piosenki z „Akademii Pana Kleksa”: „Na wyspach Bergamutach”, „Dyscyplina”, „Planeta Fantazja

Przedstawienie „Śpiąca królewna” w wyk. Szkolnego Teatrzyku „Babeczki z rodzynkami”, który z młodzieżą przygotowała Agnieszka Prass wywołał zainteresowanie młodszych dzieci, które nie dały rodzicom przerwać oglądania teatrzyku.

Dziewczynki z kl. Ia, Ic z nauczania wczesnoszkolnego oraz dziewczynki z kl. VII d zaprezentowały układ taneczny do piosenki zespołu One Direction „What makes you beautiful”. Ich przygotowaniami zajęły się Paula Lubecka i Aurelia Waruszewska, które na boisku razem z dziećmi wystąpiły z dużym zaangażowaniem. Tu nastąpiła druga część „Szkolnej Eurowizji” i występy uczennic: Julia Jabłońska: Ania Dąbrowska – „Porady na zdrady” oraz Shawn Mendes – „There’s nothing holding me back”, Kasia Zglińska Mikromusic – „Takiego chłopaka” oraz Ed Sheeran – „Perfect”, Wiktoria Knowska piosenka z filmu Vaiana – „Pół kroku stąd” oraz Roksany Węgiel – „Żyj” oraz Marta Kłosowska/Julka Badaszewska – „I’m yours” Jasona Mraza.

Około godz. 16.30 odbył się mini koncert Dominiki Kasprowicz, nauczycielki języka angielskiego.

Na zakończenie festynu, w nawiązaniu do patriotycznych akcentów Alicja Paczkowskia z kl. IV a pięknie wygłosiła wiersz „Polska” Antoniego Słonimskiego.  Tegoroczny festyn zakończyło wspólne (uczniów, nauczycieli, rodziców i gości) wykonanie poloneza, tradycyjnego tańca polskiego.

W trakcie festynu zorganizowana została loteria fantowa, licytacja prac pozyskanych od lokalnych artystów. Można było kupić m. in. porcję grochówki, bigosu, krokiety, placki ziemniaczane, pierogi, pajdę chleba ze smalcem, porcję pieczonego prosiaka czy skorzystać z kawiarenki, do której mamy naszych uczniów dostarczyły swoje przepyszne świeże wypieki. Były różnorodne stoiska, które zainteresowały wielu mieszkańców Iławy. Dziękujemy Wszystkim Sponsorom, Darczyńcom, a najbardziej Rodzicom naszych uczniów, Nauczycielom i Pracownikom administracji i obsługi szkoły. Bardzo dziękujemy za ogromną pomoc Iławskiemu Centrum Kultury. <3 Do zobaczenia za rok!

Dziękujemy bardzo Darczyńcom Szkoły, którzy wsparli nasz festyn:
A) Firmy, które pomogły naszej Szkole:
Iławskie Centrum Kultury
Urząd Miasta Iława
Urząd Gminy Iława
Starostwo Powiatowe w Iławie
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Ochotnicza Straż Pożarna w Iławie
Firma Optima
Tawerna Kaper Katarzyna Dzik
Firma Gloster
Firma Wiemaryb
Firma Iglotes
Firma REN
Firma AGMAR dostawca mleka i owoców do szkół
Bigus Inspiracje Agencja Reklamowa Tomasz Bigus
P.W.H.U „Juwelier – Gerda”  A. Kadlec, D. Piotrowska
Salon Fryzjerski „Joanna” ul. Jagiellończyka Iława
Salon Fryzjerski Natalia Igras
Salon Fryzjerski AK Art
Salon Fryzjerski Natalia Klonowska
Salon Fryzjerski Małgorzata Sagan
Salon Fryzjerski „Krystyna” Anna Szkopińska
Salon Kosmetyczny La Bella Izabela Lemańska
„Perfecta”  – Salon Pielęgnacji
Firma „Marton”
Pracownia Zdrowego Odżywiania –  E. Michałowska
Biuro Podróży i Turystyki KC Ravel
Jubiler s.c. Roman i Paweł Frankiewicz
Przedsiębiorstwo Handlowe „Mistra”
Firma DOLUX IKEA
Stowarzyszenie Szkoła Pływania „Orka”
Szynaka Meble
Firma Forch
Firma Aliplast
Firma MEDOS
Firma POLFLAM
Drukarnia ARA Plus
Centrum Ogrodnicze „Zielona Aleja” Magdalena Michalewska- Wenta
Firma Szkłomal Lubawa
Salon Optyczny „Exclusive” Mariusz Skubij
Restauracja „Leśna Iława”
B) Dorosłe osoby fizyczne, które pomogły naszej Szkole:
Wioletta i Aleksy Karwat
Elżbieta Kowalska
Magdalena Grządziela
Iwona Błachewicz
Bolesław Świgder
Mirosława Adamska
Danuta Adamek
Edward Jasik
Krystyna Glet
Justyna Sistermann
Janina Wojna
Agnieszka Czaplińska
Ewa Boncler
Beata Jeżyńska
Aurelia Waruszewska
Aleksandra Skubij
C) Uczniowie:
Natalia Juzwa Ic
Maciej Kremski Ic
Fabian Pawelski Ic
Przemysław Szałkowski Ic
Szymon Lendzionowski Ic
Staś Mówiński  IVa
Paweł Kordalski IVa
Maciej Kremski Ic
Olaf Heyda IId
Maciej Kwietno – Bębnowski IVa
Mirosław Wojna VII d
Anika Piotrowska Ic
Agata Otręba VIIc
Wiktoria Bolewska Ib
Nina Ciurkowska  IVb
Pola Ciarkowska  IIc
Lena Lubiejewska Ib
Patryk Seroka VIIb
Alicja Adamska IIIb
Natalia Solarz IVa
Marta Czajkowska IVc
Michał Olek IIIb
Szymon Szejerka IIc
Wiktor Niedziólka Ic
Natalia Tomczak  Ia
Aleksander Lewicki  Ia
Oliwia Gęstwicka  VIId
Sandra Wiśniewska  IIe
Mateusz Jeżyński VIIb
Szymon Jaskowski VII b
Natalia Trzeszewska IIIa
Michał Onaszkiewicz IVb
Wiktoria Jasko VIIc
Oskar Wielczyk IVc
Julia Piasecka IIc
Paulina Byglewska IIIa
Witold Chudzikowski IVb
Hanna  Chodorowska  IId
Wiktor Piotrowski  IIIb
Maciej Kremski  Ic
Szymon Patorski  VIIb
Maria Patorska  IV A
Maciej Szkopiński  IId
Sebastian Sagan  IIb
Olaf Heyda IId
Zuzia Wojenkowska  VIIa
Tomasz Kanterewicz  IIC
Wojciech Michałowski  IIc
Julia Palikowska  IIb
Mateusz Siara  Ia
Amelia Sumińska  IVc
Alex Sumiński  IIIc
Jan Pawłowski  IIa
Jakub Kowalkowski  Ic
Marek Lewicki  IIId
Michał Górski  IIa
Dawid Jabłoński  IIa
Hanna Konarska  IVa
Julia Wasiak  IVc
Agata Letka  IIIb
Magda Maruszak  IIIa
Michał Czapliński VIId
Hubert Domżalski  IIa
Katarzyna Mieczławska  IIId
Leokadia Skweres  IId
Zuzanna Lamparska   IVa
Jakub Biernacki VIIb
Zuzia Kozłowska  IIa
Zosia Chyżyńska  Ic

Dziękujemy! 🙂

 

/SP1/

Poprzedni artykułGra edukacyjna „Droga do Niepodległości”
Następny artykułPierwszaki z „Jedynki” odwiedziły radio ESKA