Gra edukacyjna „Droga do Niepodległości”

W środę, 16 maja 2018r. uczniowie klas siódmych wzięli udział w grze edukacyjnej „Droga do Niepodległości”. To połączenie wychowania patriotycznego, nauki i zabawy. Na terenie szkoły rozmieszczono sześć punktów, ilustrujących drogę Polaków do Niepodległości. Na każdym z nich młodzież, podzielona na trzyosobowe drużyny, musiała rozwiązać zadania.

Wszystko zaczęło się w Kwaterze Komendanta, gdzie uczniowie sprawdzili swoją widzę w quizie „Co Ty wiesz o Marszałku?”, potem określano skojarzenia muzyczne i plastyczne, rozwiązywano krzyżówkę niepodległościową, kalambury i na koniec zorganizowano konkurencje sprawnościowe – bieg z rannym na noszach, zakładanie opatrunku, rzut do celu. O zwycięstwie zdecydowała liczba punktów i czas realizacji zadań.

Gra przebiegała w atmosferze zabawy i rywalizacji, była okazją do pogłębienia wiedzy i lekcją patriotyzmu. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do niej i świetnie się bawili. Pierwsze miejsce i certyfikat nietykalności, zwalniający w wybranym terminie z odpowiedzi zdobyła klasa VII C – GRATULUJEMY!

Watro wspomnieć, że organizatorami byli uczniowie klas trzecich gimnazjum pod okiem nauczycielki historii, Ewy Węglerskiej.

/SP1/

Poprzedni artykułDzień Otwarty w Ostródzie
Następny artykułFestyn w „Jedynce” z nowym rekordem: zebrano ponad 19.240 złotych