Majowe święta narodowe

Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. Warto pielęgnować tradycje narodowe i eksponować publicznie symbole naszego państwa. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennym konkursie poświeconym majowym świętom. Natomiast najmłodsi z klas 1-3 przygotowali piękne rysunki upamiętniające święta.

W konkursie „Kocham Cię, Polsko” wzięli udział uczniowie klas IV, którzy odpowiadali na pytania dotyczące symboli narodowych. Ich starsi koledzy z VII klasy zmagali się z pytaniami związanymi z Konstytucją 3 Maja, natomiast młodzież z II klas gimnazjalnych przygotowała się z zakresu II wojny światowej oraz dnia zwycięstwa. Klasy zaprezentowały także wykonanie różnych piosenek, m. in. „Roty” oraz „Jutrzenki”.
Nagrodą za zmagania konkursowe były cukierki ufundowane przez Radę Rodziców. Nad wszystkim czuwało jury w składzie: Bożena Paczkowska, Magda Kawala oraz Marcin Michalski. Uczestnikom gratulujemy wiedzy!

Poprzedni artykułPierwszaki w miasteczku ruchu drogowego
Następny artykułRekrutacja na rok szkolny 2018/19