Spotkania z poezją

„Zdradzę wam tajemnicę:
nie czytamy poezji dlatego, że jest ładna.
Czytamy ją, bo należymy do gatunku ludzkiego, a człowiek ma uczucia.
Medycyna, prawo, finanse czy technika
to wspaniałe dziedziny, ale żyjemy dla poezji, piękna, miłości.”

Tymi kilkoma słowami na temat poezji 25 kwietnia rozpoczął się szkolny etap XXXVI Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z poezją”. Celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na piękno języka polskiego i kulturę słowa, na obcowanie z literaturą piękną oraz rozwinięcie wyobraźni.
Uczestnicy eliminacji podzieleni byli na 3 kategorie wiekowe. Pierwsza grupa wiekowa to klasy I, druga grupa klasy IV, trzecia uczniowie klas VII i gimnazjum, którzy prócz interpretacji jednego utworu poetyckiego przygotowali też fragment prozy. W I grupie zaprezentowali się pierwszoklasiści: Maksymilian Topolewski, Vanessa Masiczak,Nikola Malinowska, Aleksander Czubak, Weronika Lingo, Filip Klimek, Maciej Zuzga, Jakub Kowalkowski, Roch Nawotka.
W grupie II wystąpili uczniowie klas IV
Alicja Paczkowska, Amelia Sagan, Julia Wasiak, Andrzej Wieczorek.
Ostatnia grupa to klasy VII i gimnazjaliści; Julia Krusińska, Dorota Rumianowska, Nikola Pszczółkowska, Wiktoria Zięba, Julia Jabłońska.
Oceny osób biorących udział w konkursie dokonało Jury w składzie: przewodnicząca – Dyrektor Aleksandra Skubij oraz członkinie komisji, polonistki – Bożena Paczkowska, Elżbieta Kozłowska i Agnieszka Prass.

Zwycięzcy szkolnych eliminacji będą reprezentować szkołę podczas eliminacji miejskich 7 maja o godz. 9.00 w Kinoteatrze Pasja w Iławie. Będą to uczniowie:

Klasa I
1. Aleksander Czubak – „Daktyle” Danuta Wawiłow
2. Jakub Kowalkowski – „Abecadło” Julian Tuwim

Klasa IV
1. Alicja Paczkowska „Słoń Trąbalski” Julian Tuwim
2. Andrzej Wieczorek „Szybko” Danuta Wawiłow

Klasa II gimnazjum
1. Dorota Rumianowska – „Krzyk” Jacek Kaczmarski; „Pamiętnik księżniczki” Meg Cabot
2. Nicola Pszczółkowska – „O rodzicach” Ludwik Jerzy Kern; proza fragment utworu „Gwiazd naszych wina” John Green.

Życzymy powodzenia!

Poprzedni artykułMatma mnie kręci
Następny artykułPierwszaki w miasteczku ruchu drogowego