V Giełda Praktyk i Zawodów w „Koperniku”

Każdy z nas od najmłodszych lat zadaje sobie różne pytania dotyczące przyszłości. Kim będę? Co w swoim życiu mogę osiągnąć? Jaki zawód do mnie pasuje, jaka praca jest dla mnie najlepsza? Czy mam jakieś specjalne uzdolnienia dzięki którym mogę osiągnąć sukces? Na te wszystkie pytania uczniowie naszego gimnazjum   mogli znaleźć odpowiedź, ponieważ w dniu 26. kwietnia 2018 w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 już po raz piąty została zorganizowana  Giełda Praktyk i Zawodów. Głównym celem spotkania było przybliżenie młodzieży specyfiki zawodów. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję  dowiedzenia się o plusach i minusach wykonywanego zawodu, predyspozycjach jakimi muszą się wykazać oraz jaką drogę kształcenia wybrać, aby móc w przyszłości wykonywać wymarzoną profesję. Dla osób, które nie są jeszcze zdecydowane to ostatni dzwonek na podjęcie jednej z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Zaproszeni goście – przedstawiciele zawodów odpowiadali na indywidualne pytania kierowane do nich ze strony publiczności.  W interesujący sposób opowiedzieli jak wygląda ich dzień pracy.  Pokazali również, że marzenia mogą stać się rzeczywistością, a zawód dający satysfakcję jest na wyciągnięcie ręki. Warto więc chodzić do szkoły, opanować tajniki wiedzy, poznać samego siebie i swoje możliwości, aby w przyszłości być człowiekiem sukcesu – człowiekiem czynnym zawodowo na rynku pracy.

Prezentowane zawody podczas giełdy to: tapicer, szwaczka, mechanik precyzyjny, kucharz, recepcjonista, kosmetyczka, trycholog, policjant, fotograf, wędliniarz, sprzedawca, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, operator maszyn CNC, hydraulik, elektryk, stolarz, geodeta, krawiec.

Organizatorzy podziękowania kierują do lokalnych przedsiębiorców, którzy zechcieli poświęcić swój czas – BRW Komfort, Firma KSY, Animex, Restauracja Tawerna Kaper, MM Szynaka LivingMeble, Przedsiębiorstwo Handlowe Mistra oraz Cech Rzemiosł Różnych.                                                      

/Beata Niksa – doradca zawodowy/

Poprzedni artykułDziałania pierwszoklasistów w konkursie „Powietrze bez śmieci”
Następny artykułWizyta najmłodszych uczniów w schronisku