Wycieczka edukacyjna do Torunia Ia i Ic

17 kwietnia uczniowie klasy Ia i Ic uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty oraz zwiedzanie Żywego Muzeum Piernika, gdzie pod czujnym okiem mistrza i wiedźmy korzennej uczniowie wykonali własnoręcznie pierniki. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie starówki oraz pamiątkowe zdjęcie przy pomniku naszego patrona szkoły Mikołaja Kopernika. Wspaniałą atrakcją był Kinder Park, gdzie uczniowie w pełni korzystali z licznych atrakcji. Ostatnim miejscem jakie zwiedziliśmy było Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Uczniowie zobaczyli, jak dawniej wyglądały sale szkolne. Dzieci miały okazję popisać gęsim piórem i dowiedzieć się o dawnym sposobie wytwarzania papieru. Na zakończenie wszyscy otrzymali upominkowe certyfikaty.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń uczniowie wrócili do Iławy.

Poprzedni artykułWycieczka edukacyjna klas IV do Torunia
Następny artykułDziałania pierwszoklasistów w konkursie „Powietrze bez śmieci”