Wycieczka edukacyjna klas IV do Torunia

W środę, 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas czwartych: IVa, IVb, IVc o 7.30 wyruszyli na edukacyjną wycieczkę do Torunia. Opiekę nad dziećmi sprawowały wychowawczynie, Panie: Ewa Jackowska, Elżbieta Kozłowska i Karolina Wiatrowska – Kubicka oraz nauczycielki, Panie: Beata Niksa, Agnieszka Prass i Emilia Wrzosek. W wyśmienitych nastrojach, ze śpiewem na ustach wszyscy dotarli do celu po około dwóch godzinach podróży. O 10.00 i 11.00, dzieci w grupach uczestniczyły w warsztatach cukierniczych w Manufakturze Cukierków. Każdy miał możliwość wykonania samodzielnie lizaka, by potem wraz z pamiątkowym rożkiem cukierków i dyplomem zabrać go do domu. Następnie po słodkiej zabawie w wytwórców słodyczy udaliśmy się do Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego na spektakl pt. „Tajemnica Tomka Sawyera”. Kolorowy i rozśpiewany musical na motywach powieści Marka Twaina przeniósł widzów w świat przygody i dobrej zabawy okraszonej chwilami grozy. Nie zabrakło też historii kryminalnej, którą próbowali rozwiązać główni bohaterowie spektaklu, ale także nasi uczniowie podczas antraktu. Oprócz wartości poznawczej sztuka również ma wartość wychowawczą. Uczy, co to znaczy przyjaźń, lojalność, odwaga oraz pokazuje konsekwencje popełniania złych czynów. O tym także dzieci dyskutowały jeszcze długo po wyjściu z teatru. Poza strawą duchową było też coś dla ciała. Na zakończenie pobytu w Toruniu – posiłek w KFC i Mc Donalds.
Serdecznie dziękuję wychowawczyniom za przemiłą współpracę podczas planowania i przygotowywania wyjazdu, opiekunom za wszelką pomoc podczas wycieczki, a wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę.
Elżbieta Kozłowska – organizator wyjazdu

Poprzedni artykułFinał konkursu dla przedszkolaków „Zwiastuny wiosny”
Następny artykułWycieczka edukacyjna do Torunia Ia i Ic