Pierwszaki na wycieczce w Olsztynie

14 marca 2018 r. klasa 1 była na wycieczce w Olsztynie.

W teatrze im. St. Jaracza uczniowie obejrzeli spektakl „Chodź na słówko”.
Bohaterami przedstawienia były słowa, które zostały błędnie wypowiedziane przez małą dziewczynkę. I tak zamiast „Kury” jest „Kula”, a zamiast „Nietoperza” – „Toperz”. Czy to jak się nazywają ma znaczenie? Okazuje się, że tak, bo przez niewłaściwe wypowiedzenie ich imion, nie wiedzą, kim są. Co może im pomóc? Czy coś zmieni się w ich życiu, kiedy na scenie pojawi się Brzydkie Słowo?
Potem w restauracji Mcdonald dzieci zjadły ulubiony posiłek, czyli Happy Meal.
W Planetarium obejrzały bajkę  „Co się stało z kalendarzem? Odpowiedź na to pytanie starali się znaleźć bohaterowie bajki – Papa Gregor i Lilius, którym towarzyszy świetlny zajączek. Aby rozwikłać zagadkę, wyruszyli w niezwykłą podróż w czasie do czerwonej krainy.
Uczniowie odwiedzili także Muzeum Przyrody, gdzie zobaczyły zwierzęta naszego regionu. Pochwaliły się też znajomością ptaków szponiastych, o których opowiadała im w szkole pani Alina Rodziewicz z Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Gór Dylewskich.
Ostatnim etapem wycieczki był Salon Zabaw „Małpi Gaj”, gdzie dzieci mogły pobawić się w basenach z piłeczkami, zjeżdżalniach i tunelach.
Do Iławy wrócili wcale nie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i już pytają o kolejną wycieczkę.
T.B.

Poprzedni artykułRozmowy o Żołnierzach Wyklętych
Następny artykułKangur – matematyczne zmagania