Kangur – matematyczne zmagania

15 marca 50 matematycznie uzdolnionych uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. Uczniowie startowali w trzech kategoriach: „Maluch” – 9 uczniów z klas czwartych, „Kadet” – 21 uczniów z klas siódmych oraz „Junior” – 20 uczniów z klas drugich i trzecich gimnazjum. Na rozwiązanie konkursowych zadań uczniowie mieli zaledwie 75 minut. Każdy uczestnik „Kangura” otrzymał na pamiątkę zabawkę logiczną „Zakręcone druciki”.
Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” to masowa impreza matematyczna na świecie, która cieszy się ogromną popularnością. „Kangur” wywodzi się z Australii. W latach osiemdziesiątych zainaugurował go światowej sławy popularyzator matematyki Peter O’Halloran. W Polsce organizowany jest od 1992 roku.
Czekamy na ogłoszenie wyników tegorocznego konkursu. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.

Poprzedni artykułPierwszaki na wycieczce w Olsztynie
Następny artykułŚwiat jest okrągły i PI – ękny