Dni otwarte w Jedynce

Artystyczne występy w szkolnej auli, gry i zabawy w nowej sali gimnastycznej, zwiedzanie szkoły i udział w pokazowych zajęciach pozalekcyjnych to tylko niektóre z atrakcji, jakie dla trzecioklasistów i szóstoklasistów z „Trójki” przygotowano w iławskim „Koperniku” na Dni Otwarte od wtorku 27.02.18r. do środy 28.02.18r.

 

W czwartek 1 marca odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów chętnych do podjęcia nauki w byłym gimnazjum.
Uczniowie SP3 mieli możliwość przekonać się, że „Jedynka” to nie tylko szkoła dobra i bezpieczna, ale także przyjazna uczniom. Młodzież z wolontariatu oprowadziła młodszych kolegów i koleżanki po budynku, zaprezentowano wyposażenie klas i pracowni, m.in. tablice interaktywne, laboratorium fizyczne i chemiczne, klasę językową.

Podczas występów w auli goście uczestniczyli w mini karaoke, uczyli się choreografii do zaprezentowanego układu oraz „piekli pierniki”. Zespół wokalny złożony z czwartoklasistów zaprezentował „bitwę na głosy” z użyciem tzw. bum bum rurek. Wystąpił szkolny teatrzyk i zespół muzyczny. W klasach uczniowie „Trójki” mogli w przyjaznej atmosferze, czemu sprzyjały prezentacje w formie zabaw i gier edukacyjnych, porozmawiać ze starszymi kolegami o atmosferze panującej w szkole, o nauczycielach, metodach i sposobach prowadzenia przez nich lekcji.

Ogromnym atutem szkoły jest oddana w zeszłym roku i obecnie najnowocześniejsza w mieście szkolna hala sportowa z zapleczem technicznym. W budynku hali znajduje się m.in. w pełni wyposażona siłownia, sala taneczna z lustrami, nowa świetlica, kuchnia, szatnie z natryskami. Zarówno trzecio, jak i szóstoklasiści, z wielkim entuzjazmem wzięli udział w różnorodnych zajęciach, które czekały na nich w tym budynku. W programie była nauka żonglowania, gry i konkursy sprawnościowe. Przedstawiono także ofertę klasy czwartej sportowej o profilu sportów wodnych z ukierunkowaniem na triathlon. Uczniowie tej klasy będą w szkole uprawiać dyscypliny sportu, w których uczniowie i absolwenci „Kopernika” mają znaczące osiągnięcia.

Dwa dni spotkań z młodszymi uczniami zakończyło czwartkowe popołudniowe spotkanie zainteresowanych nauką w „Koperniku” uczniów i ich rodziców. Na zakończenie zwiedzania szkoły w sali gimnastycznej gwarno było od zabaw i indywidualnych rozmów. Dni otwarte „Jedynki” stały się tradycyjną metodą na pokazanie oferty szkoły w „pigułce”.

Poprzedni artykułWizyta klas trzecich i szóstych z „Trójki” w „Jedynce”
Następny artykułV Zimowy Turniej Piłki Nożnej Halowej