Bezpieczeństwo i odpowiedzialność prawna nieletnich – spotkania z dzielnicowym 

Od poniedziałku 12.02 br. uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum odświeżąją swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialności prawnej nieletnich – uczestniczą w spotkaniach z dzielnicowym Marcinem Dreszlerem z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Kto to jest nieletni?Jakie przepisy prawne obowiązują osoby nieletnie? Jakie zachowania mogą powodować konflikt z prawem? Jakie mogą być konsekwencje łamania prawa przez nieletnich? – to główne pytania, na które uczniowie uzyskują odpowiedzi w trakcie prelekcji wzbogaconej filmikiem profilaktycznym. Mamy nadzieję, że świadomość odpowiedzialności za swoje czyny będzie sprzyjać rozsądnym zachowaniom naszych uczniów w codziennym życiu.

Poprzedni artykułZabawy na śniegu
Następny artykułWalentynkowa poczta w „Koperniku”