Podziękowania z Kancelarii Prezydenta RP 

Od kilku lat Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie bierze udział w akcji „Narodowe Czytanie” propagującej znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie pod pomnikiem Mikołaja Kopernika – patrona szkoły. 

W podziękowaniu za udział w akcji otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP pamiątkowy egzemplarz „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. To pamiątka udziału naszej szkoły w Narodowym Czytaniu w pierwszą sobotę września 2017r. Książka zostanie wprowadzona do zbiorów Biblioteki Szkolnej.

Kolejne Narodowe Czytanie już we wrześniu w 2018 roku, kiedy świętować będziemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości, tematem czytania będą wybrane fragmenty polskiej literatury związane z tą rocznicą. 

Poprzedni artykułWarsztaty edukacyjne „Świadomy konsument”
Następny artykułAngielski na 5