Konkurs Nasza Ojczyzna

W dniu 11 listopada 2017 r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się koncert z okazji 99. rocznicy odzyskania Niepodległości pn.„Pieśń ujdzie cało”.
Z zaproszonych gości przybyli wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta gminy Iława Bogusław Wylot, radna sejmiku województwa warmińsko- mazurskiego Bernadeta Hordejuk, sołtys Laseczna Emilia Skolmowska, proboszcz miejscowej parafii  Jarosław Grudziąż, przewodniczący rady gminy Iława Roman Piotrowski, kierownik referatu oświaty Urzędu Gminy Iława Henryk Szabelski, a także sołtysi, radni, nauczyciele i dyrektorzy szkół, goście z Iławy i sąsiednich powiatów i inni. Impreza zgromadziła ponad 120 osób.
Dyrektor GOK Grażyna Piękos, witając publiczność i życząc miłych wrażeń, wspomniała o zakończeniu konkursu plastycznego, którego efekty można było podziwiać w sali koncertowej GOK. Następnie głos zabrał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński. W swoim wystąpieniu podkreślił jak ważne jest kultywowanie tradycji patriotycznych i jednocześnie pogratulował laureatom konkursu plastyczno – fotograficznego, a publiczności życzył wspaniałego koncertu. Na koniec koncertu laureatom konkursu plastyczno – fotograficznego zostały rozdane nagrody. Konkurs pn. „Nasza Ojczyzna” zorganizował GOK  z okazji święta Niepodległości Polski.
Koncert zakończyło wspólne, uroczyste odśpiewanie „Roty”.

W konkursie plastyczno-fotograficznym:
– w kategorii „Gimnazjum” uczennice Gimnazjum Samorządowego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie zajęły kolejno: III  m-ce  Klaudia Kusyk oraz wyróżnienia otrzymały: Natalia Trzeszewska, Joanna Dzido, Daria Ziółkowska.

– w kategorii „Szkoła podstawowa- klasy IV-VI” uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie Ola Dobrowolska zajęła I miejsce.

W konkursie fotograficznym:
w kategorii „Gimnazjum” uczeń Gimnazjum Samorządowego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie Michał Kępiński zajął I miejsce.
– w kategorii „Szkoła podstawowa- klasy IV-VII” uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie Zuzanna Wojenkowska zajęła II miejsce, wyróżnienia otrzymały: Zofia Dembińska i Wiktoria Knowska.

Uczniów przygotowywała nauczycielka plastyki, Jolanta Michalewska.

/SP1 na podst. http://www.goklaseczno.pl/

Poprzedni artykułI. miejsce naszej drużyny w konkursie powiatowym pod tytułem „Nic już nie będzie takie samo” 
Następny artykułCo by było, gdyby nikt nigdy nie uczył biologii i przyrody?