Pasowanie na czytelnika

16 i 17 października w bibliotece Szkoły Podstawowej numer 1 odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. W towarzystwie ,,Pań Książek”, w których role wcieliły się uczennice drugiej klasy gimnazjalnej Nicola Pszczółkowska oraz Julia Palikowska, pierwszaki poznały zasady korzystania z biblioteki i czytelni oraz sposoby dbania o książki. Nasi młodzi przyjaciele wykazali się świetną znajomością bajek i baśni, bezbłędnie odpowiadali na przygotowane zagadki.

Pani Dyrektor Wioletta Karwat pasowała każdego ucznia na czytelnika Wielką Księgą Bajek. Tego dnia dzieci miały możliwość wypożyczenia swoich pierwszych książek w szkolnej bibliotece. Uczniowie otrzymali dyplomy, okolicznościowe znaczki i słodycze.

Poprzedni artykułJedynka dołączyła do portalu eTwinning-społeczności szkolnej w Europie. 
Następny artykułDbaj o zdrowie