Pasowanie na ucznia klasy I

13 października 2017r. o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Iławie odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, przewodnicząca samorządu uczniowskiego, przywitała przybyłych gości w szczególności bohaterów uroczystości, uczniów klas I. Pierwszoklasiści z pomocą starszych kolegów i koleżanek zaprezentowali program artystyczny. Wspierani przez przybyłych gości recytowali wierszyki, śpiewali piosenki i tańczyli, czym udowodnili, że są gotowi do uroczystego ślubowania. Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie, którego dokonały dyrektor szkoły Pani Aleksandra Skubij oraz Pani wicedyrektor Wioletta Karwat. Ukoronowaniem aktu ślubowania było wręczenie pierwszoklasistom przez wychowawców legitymacji szkolnych.
Poprzedni artykułPasowanie klas czwartych i siódmych
Następny artykułKolorowa stołówka szkolna