Pasowanie klas czwartych i siódmych

13 października 2017 r. uczniowie, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę w klasie pierwszej, czwartej i siódmej zostali uroczyście przyjęci do społeczności uczniowskiej. Zanim złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na ucznia „Kopernika” ogromną lunetą przez panią dyrektor Aleksandrę Skubij, wykazali się licznymi umiejętnościami i talentami, np.: recytacją wierszy, popisami akrobatyczno-sportowymi, grą na skrzypcach, układaniem kostki rubika na czas, plakatami prezentującymi klasę, okrzykami reklamującymi grupę. W tym dniu także wychowawczynie klas IV i VII zostały poddane próbom: cierpliwości i znajomości klasy, wykonując makaronowe naszyjniki i opisując swoich uczniów za pomocą 10 określeń. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele wykazali się niezwykłą kreatywnością i poczuciem humoru.

W części artystycznej zaśpiewały Natalia Rucińska, Natalia Archacka i Kasia Zglińska,  a aktorzy teatrzyku szkolnego „Babeczki z rodzynkami” zaprezentowali fragment przedstawienia na temat zdrowia. W tym dniu każda klasa została uwieczniona na wspólnym klasowym zdjęciu – pamiątce ślubowania.

 

Poprzedni artykułMiędzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Wioślarstwie 2017
Następny artykułPasowanie na ucznia klasy I