Europejska Noc Naukowców w Olsztynie

29 września 2017r. grupa uczniów klas trzecich pod opieką pani Beaty Niksy i pani Barbary Kastrau-Widłas wybrała się do Olsztyna na Europejską  Noc Naukowców. Uczniowie odbyli podróż pełną fascynujących odkryć, wynalazków i eksperymentów.

Olsztyńska Szkoła Wyższa to miejsce, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć pokaz inteligentnych bioczujników. Na warsztatach gimnazjaliści mogli dowiedzieć się, czy twardo stąpają po ziemi i nic nie jest w stanie  ich wytrącić z równowagi. Podczas badania sprawdzali, czy równomiernie obciążają swoje nogi. Na dziedzińcu szkoły brali udział w pokazie łazika marsjańskiego, który potrafi poruszać się w trudnym terenie i podnosić lekkie przedmioty. Zakręcając europejskim kołem fortuny poznali możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej. Na lekcji pokazowej z zakresu odnawialnych źródeł energii przekonali się, że ”Słońce nie wystawia rachunków”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z projektowania (słodkiego) DNA  i fotobudka.

Poprzedni artykułBezpieczeństwo w „Koperniku”
Następny artykułKartka od Powstańca