Bezpieczeństwo w „Koperniku”

We wrześniu w naszej szkole odbywają się apele informacyjno-porządkowe na temat bezpieczeństwa. W tym roku po raz pierwszy w takim spotkaniu uczestniczyli uczniowie rozpoczynający naukę w klasach I, IV i VII. We wtorek (12 września) i środę (13 września) do zebranej w auli młodzieży zwróciły się dyrektor Aleksandra Skubij, pedagog Iwona Makowska i pedagog Beata Niksa. „Punktualność, odpowiedzialność i kultura osobista”- tymi słowami pani Dyrektor opisała cechy i zachowania jakich oczekuje się od uczniów „Kopernika”. Lusterko w rękach pani pedagog symbolizowało zasadę: „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”. Pani Beata Niksa rymowankami ilustrowała najważniejsze zasady funkcjonowania w społeczności szkolnej. Najmłodsi uczniowie – pierwszoklasiści zwracając się do Tygryska (pacynki, która towarzyszyła pani pedagog) sami formułowali najważniejsze zasady bezpieczeństwa w szkole.

Poprzedni artykułIII Piknik Inspiracji nad Jeziorakiem 
Następny artykułEuropejska Noc Naukowców w Olsztynie