III Piknik Inspiracji nad Jeziorakiem 

16 września uczniowie SP1 wzięli udział w  trzeciej już edycji Pikniku Inspiracji nad Jeziorakiem, któremu w tym roku przyświecało hasło ”Pasje od kuchni”.

Tego dnia do Iławy przyjechało kilka Studenckich Kół Naukowych z uczelni z całego kraju. Ich stoiska były podzielone na strefy: Powietrze czyli humaniści, Woda – strefa wodniaków, Ziemia – nauki ścisłe: ekonomiści i mundurowi oraz Ogień – artyści i sportowcy.

Podczas pikniku można było obejrzeć pokazy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, dzieci mogły wziąć udział w warsztatach logopedycznych, wykładach dotyczący kosmosu. Także można było obejrzeć pojazdy napędzane sprężonym powietrzem, zobaczyć pokaz musztry i strzelecki oraz dowiedzieć się jak działa drukarka 3D. 

 

Poprzedni artykułApel infornacyjno-porządkowy dla gimnazjalistów i klas siódmych
Następny artykułBezpieczeństwo w „Koperniku”