Wolontariat w Jedynce

Szkolny Klub Wolontariatu tworzą uczniowie, którzy pomagają najbardziej potrzebującym, inicjują działania w środowisku lokalnym, wspomagają różne inicjatywy charytatywne i kulturalne.

W roku szkolnym 2017/2018 wolontariusze    przygotowali akcję „Adoptuj pierwszaka”, która trwa od września i polega na opiece wolontariuszy nad uczniami klas I oraz nad uczniami klas IV, aby pomóc najmłodszym zaadoptować się w nowym środowisku szkolnym.

Członkowie Klubu w październiku 2017 roku poprowadzili zajęcia w klasach IV i VII promujące ideę wolontariatu i zachęcające uczniów do wstąpienia do Klubu.

W styczniu 2018 roku w ramach akcji „WOŚP w Jedynce” wolontariusze sprzedawali karteczki zwalniające z odpowiedzi, prowadzili Szkolną Kawiarenkę i sprzedawali ciasta, wykonali maski na bal karnawałowy dla uczniów klas I i IV, dyżurowali na balu karnawałowym oraz zbierali pieniądze do puszek podczas 26. finału. Udało im się zebrać aż 1113,24 zł. Pomagali tez w sklepiku WOŚP i podczas prowadzenia licytacji miejskich i gminnych.

Koordynatorem Szkolnego Klubu Wolontariatu w Jedynce jest nauczycielka biologii Krystyna Rzepka.

Regulamin Szkolnego Klubu Wolontariatu (.pdf)

Najnowsze wiadomości

Próbny egzamin ósmoklasistów 2020

Informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych...

Rekrutacja 2020/2021 do szkół ponadpodstawowych – terminy

Drodzy ósmoklasiści i Szanowni Rodzice uczniów klas ósmych, przedstawiamy Państwu drugą część prezentacji zawodoznawczej z ważnymi terminami rekrutacyjnymi i sposobem przeliczania punktacji w rekrutacji 2020/2021...

Koronawirus. Zostań w domu!

Drodzy uczniowie!  Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole: z zajęć...