Wolontariat w Jedynce

Szkolny Klub Wolontariatu tworzą uczniowie, którzy pomagają najbardziej potrzebującym, inicjują działania w środowisku lokalnym, wspomagają różne inicjatywy charytatywne i kulturalne.

W roku szkolnym 2017/2018 wolontariusze    przygotowali akcję „Adoptuj pierwszaka”, która trwa od września i polega na opiece wolontariuszy nad uczniami klas I oraz nad uczniami klas IV, aby pomóc najmłodszym zaadoptować się w nowym środowisku szkolnym.

Członkowie Klubu w październiku 2017 roku poprowadzili zajęcia w klasach IV i VII promujące ideę wolontariatu i zachęcające uczniów do wstąpienia do Klubu.

W styczniu 2018 roku w ramach akcji „WOŚP w Jedynce” wolontariusze sprzedawali karteczki zwalniające z odpowiedzi, prowadzili Szkolną Kawiarenkę i sprzedawali ciasta, wykonali maski na bal karnawałowy dla uczniów klas I i IV, dyżurowali na balu karnawałowym oraz zbierali pieniądze do puszek podczas 26. finału. Udało im się zebrać aż 1113,24 zł. Pomagali tez w sklepiku WOŚP i podczas prowadzenia licytacji miejskich i gminnych.

Koordynatorem Szkolnego Klubu Wolontariatu w Jedynce jest nauczycielka biologii Krystyna Rzepka.

Regulamin Szkolnego Klubu Wolontariatu (.pdf)

Najnowsze wiadomości

Wyniki egzaminu ósmoklasistów 2020

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej podał informację, dotyczącą ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w czerwcu i lipcu 2020 r.: Uprzejmie informuję, że wyniki egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w...

Bezpieczne wakacje 2020

Wakacje 2020 będą inne niż zwykle, bo wszyscy, łącznie z dziećmi, musimy nauczyć się nowych zasad bezpieczeństwa i wyrobić sobie nawyki, które pomogą nam...

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego klas ósmych w „Koperniku”

Zakończenie roku szkolnego w tym roku było inne niż zwykle: pandemia koronawirusa COVID-19 ograniczyła program artystyczny do minimum. Udało się zrobić naszym ósmoklasistom niespodziankę...