niedziela, 21 lipca, 2024

IV Gala Osiągnięć Szkolnych 2014 r

Już po raz czwarty uczniom klas trzecich i osobom dorosłym związanym z Gimnazjum Samorządowym nr 1 im. Mikołaja  Kopernika w Iławie wręczana była Statuetka Kopernika – statuetka z wizerunkiem naszego patrona. Jest ona znakiem uznania dla najlepszych z najlepszych,  tych, którzy w różny sposób tworzą w społeczności naszego miasta dobre imię naszej szkoły. Jest symbolem najlepszych cech charakteru, ambicji, sumienności w wykonywaniu obowiązków, jest  wyróżnieniem najwyższej rangi i nawiązuje do niepodważalnych osiągnięć patrona szkoły.

Galę prowadzili: Justyna Wasilewskai Leszek Seregiet

W gali co roku biorą udział wyróżnieni uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni szkoły oraz zaproszeni goście.

Fragment scenariusza IV Gali:

Zanim wręczymy nagrody – Statuetki Kopernika i dyplomy „za szczególne osiągnięcia i postawę kreującą pozytywny wizerunek szkoły” zapraszamy do obejrzenia programu artystycznego. 
Prosimy wygodnie usiąść, częstować się kawą i ciastem i oczywiście podziwiać naszych młodych utalentowanych wykonawców.

Zapraszamy do wysłuchania utworów w wykonaniu naszych uczennic Pauli Rudzińskiej  oraz Klaudii Matysiuk. Posłuchamy poezji śpiewanej- utworów: z repertuaru Stana Borysa „Jaskółka uwięziona” oraz z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa „Z nim będziesz szczęśliwsza”. Utwory te zyskały uznanie podczas wojewódzkiego etapu konkursu „Spotkania z poezją”.

Przed Państwem zaprezentują się nasze uczennice z klasy pierwszej – Julia Kempska i Patrycja Junkier. Wykonają 3 utwory na flecie. Będą to: „Sonatina trzecia”  „Dixie” oraz „Cancan” – utwór wykonany w duecie. Przyjmijmy je ciepło.

Czy znajdzie się jeszcze ktoś na sali, kto uważa, że dzisiejsza młodzież jest pozbawiona wrażliwości, gruboskórna i niedostępna. Mamy nadzieję, że nie. Przekona nas o tym kolejna wykonawczyni, która zaprezentuje się we własnej choreografii tanecznej, mówiącej o prawdziwym obliczu młodego człowieka, jego delikatności i wrażliwości oraz uczuciach, jakie nim targają. Przed Państwem Marcelina Lubiejewska. [Marcelina zatańczy do utworu „The river flows in you”].

Kończący się rok szkolny był szczególnie obfity w wydarzenia muzyczne. Jednym z nich był Wojewódzki Konkurs Piosenki Turystycznej, w którym nasza uczennica Magdalena Stramska zajęła 2. miejsce. Posłuchajmy jej w utworze „Mazurski cud”. Magdzie towarzyszy nasz niezastąpiony szkolny zespół muzyczny. 

Niejednokrotnie towarzyszyli nam podczas wielu uroczystości szkolnych. Nie mogło ich zabraknąć i tym razem. Zapraszamy na pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Dagmary Muszyńskiej i Yubina Yung. Zaprezentują nam się w odsłonie tańców latynoamerykańskich, będą to: rumba i cha cha.

Dyplomy i  statuetki
Zanim wręczymy Statuetki Kopernika naszym uczniom, kończącym klasę III, wręczymy dyplomy  „Za szczególne osiągnięcia i postawę kreującą pozytywny wizerunek szkoły”. O wręczenie wyróżnień prosimy panią dyrektor Aleksandrę Skubij i burmistrza miasta pana Andrzeja Lewandowskiego.

DYPLOMY „ZA SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA I POSTAWĘ KREUJĄCĄ POZYTYWNY WIZERUNEK SZKOŁY” otrzymują:

Uczniowie: Mateusz Ochlak, Szymon Rak, Bartłomiej Wojtiuk, Krystian Harasiuk
Przez całe trzy lata angażowali się w prace teatrzyku szkolnego „Babeczki z rodzynkami”. Wystąpili  w wielu przedstawieniach, np. „Młotek i gwóźdź”, „Parodia Balladyny”, „Czerwony Kapturek szuka księcia”, w programach na wesoło z okazji DEN oraz w przedstawieniach profilaktycznych „Pułapka”, „Wirtualny świat” Uczestniczyli w licznych uroczystościach szkolnych i środowiskowych.

Łukasz Cichocki: obowiązkowy, chętnie służy pomocą, sumiennie wykonuje powierzone mu zadania, godnie reprezentuje szkołę w poczcie sztandarowym, uczestnicząc tym samym w ważnych uroczystościach środowiskowych.

Aleksandra Józefowicz: pracowita, sumienna, obowiązkowa. Godnie reprezentowała szkołę w poczcie sztandarowym, wzorowo pełni funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.

Yubin Jung: podziwialiśmy go już niejednokrotnie, również dziś. Zawsze godnie reprezentował naszą szkołę w niezliczonych imprezach na terenie całego  powiatu.

Bartosz  Śmigielski: przez półtora roku występował z teatrzykiem szkolnym, od dwóch lat gra w szkolnym zespole oraz w iławskiej orkiestrze dętej. Odnosił sukcesy w konkursach informatycznych.

Natalia Niewiadomska: aktywna członkini WOPR. Przez 3 lata dbała o bezpieczeństwo turystów i mieszkańców Iławy, aktywnie uczestniczyła w zabezpieczeniu różnego typu wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych organizowanych nad wodą. 

Dagmara Muszyńska: podziwialiśmy ją wiele razy, gdy prezentowała swoje umiejętności taneczne na niezliczonych imprezach szkolnych i miejskich.

Patryk Cichowski: laureat Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z geografii. Ambitny sportowiec, jego ogromne zaangażowanie w sporcie owocuje coraz lepszymi wynikami, między innymi II m. w Triathlonie o Puchar Prezydenta Miasta Płocka, Im w sztafecie szkolnej w Wojewódzkim Finale Warmia i Mazury pływają i II m. indywidualnie w tych samych zawodach.3 Jest przykładem, jak znakomicie połączyć sport z nauką. 

Dyplomy i podziękowania dla osób dorosłych:

W minionym roku szkolnym zakończył się trwający 2 lata projekt wymiany nauczycieli i uczniów „Comenius” pod hasłem „Sztuka contra zło”. Nasza młodzież gościła w zaprzyjaźnionych domach różnych krajów europejskich, a w maju tego roku nasze gimnazjum było gospodarzem i gościło wszystkich uczestników projektu w ramach spotkania podsumowującego. Mieliśmy okazję podziwiać efekty ich działalności podczas Europejskiego Festynu Rodzinnego. Dostarczyło to nam i naszym uczniom niezapomnianych przeżyć, pouczających doświadczeń. Koordynatorem projektu z ramienia naszego gimnazjum była Elżbieta Kozłowska.

Pragniemy z tego miejsca razem podziękować kilku osobom, które zaangażowały się w promowaniu, reprezentowaniu naszej szkoły na zewnątrz:

Podziękowania:

Jolanta Michalewska
Barbara Kastrau – Widłas
Ewa Motylińska
Justyna Wasilewska
Leszek Seregiet
Bożena Michalewska
Mirosława Truszczyńska
Grzegorz Stramski 
Aurelia Waruszewska
Andrzej Biernacki

Dziękujemy!

STATUETKA KOPERNIKA  2014

Nadeszła wielka chwila dzisiejszej uroczystości. Teraz nastąpi moment wręczenia Statuetek Kopernika po raz czwarty w naszej szkole. Statuetki są przyznawane uczniom, kończącym trzyletnią naukę w naszym gimnazjum i osobom dorosłym za kształtowanie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku. Zapraszamy na scenę panią dyrektor Aleksandrę Skubij i pana burmistrza Andrzeja Lewandowskiego. Zapraszamy na scenę następujących uczniów z  rodzicami:

Michał  Świniarski – prezentował się nam w rozmaitych odsłonach: zajął drużynowo 6. miejsce w Krajowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, widoczny podczas wielu imprez na terenie miasta jako aktywny członek iławskiego WOPRu.  Zajął I. Miejsce  w Powiatowych Mistrzostwach PCK.
Witamy także rodziców Michała – Państwa Agnieszkę i Jacka Świniarskich, którzy zawsze angażowali się w działalność syna, a tym samym i naszej szkoły.

Grzegorz Bukowski – aktywnie uczestniczył w pracach samorządu, członek Młodzieżowej Rady Miasta, zawsze pomocny i uczynny, zwłaszcza przy organizacji Europejskiego Festynu Rodzinnego i Dnia Sportu. Wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, członek Koła Dziennikarskiego, uwielbiany przez damy, zawsze zarażał nas uśmiechem i witał miłym słowem. 

Małgorzata Marciniak – zaangażowana w teatrzyk szkolny (całe trzy lata), wolontariuszka, brała udział w wielu akcjach charytatywnych, harcerka aktywnie uczestnicząca wraz z rodzicami w pracach organizacji. Osoba bardzo uczynna, życzliwa, z „ogromnym sercem dla innych”

Emilia Jarlińska – uczennica oddana żeglarstwu, pływaniu, wraz z rodzicami inicjatorka ogromnej zbiórki makulatury. Zaangażowana w prace Samorządu Uczniowskiego. Wulkan energii, pozytywnie zakręcona, uczynna i życzliwa.

Oliwia Burna – laureatka Konkursu Kuratoryjnego z geografii, osiągnęła bardzo wysokie wyniki na egzaminie gimnazjalnym, swoje zdolności muzyczne prezentowała na uroczystościach szkolnych, uczestniczka międzynarodowego Projektu Comenius.

Karol Jabłoński – aktywnie działa w Ochotniczej Straży Pożarnej, jest wolontariuszem PCK, uczestniczył w akcjach zbierania żywności, wspomagał Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, brał aktywny udział w pokazach I pomocy przedmedycznej, był członkiem drużyny, która w Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy zajęła Im. w kategorii gimnazjum. 

Kacper Ławicki – swoją przyszłość wiąże ze sportem , trenuje wioślarstwo, awansował do reprezentacji Polski, zajął III m w zawodach Olympic Mopes, I m. w Centralnych Wiosennych Regatach Juniorów.

Maciej Jeżyński – także wiąże swoją przyszłość ze sportem, doskonały wioślarz, który awansował także do reprezentacji Polski, zajmował czołowe miejsca w zawodach Olympic Mopes  – III m. oraz I. M w Centralnych Wiosennych Regatach Juniorów. Doskonale łączy sport z nauką.

Prosimy teraz o wspólne zdjęcie – moment dla fotoreporterów. Dziękujemy młodzieży. Panią Dyrektor i pana Burmistrza poprosimy jeszcze o pozostanie na scenie, ponieważ przed nami Statuetki Kopernika dla osób dorosłych.

STATUETKA KOPERNIKA – OSOBY DOROSŁE:

RODZICE
Mamy zaszczyt zaprosić na scenę bardzo ważne osoby. Są to ludzie, dzięki którym nasza szkoła kwitnie. Ludzie zaangażowani emocjonalnie w życie szkoły, wspierający ją bezinteresownie na przeróżnych płaszczyznach. Są to RODZICE NASZYCH UCZNIÓW I PRZYJACIELE NASZEGO GIMNAZJUM Z największą przyjemnością zapraszamy:

Panią Marzenę Burną – Pani Marzena od lat aktywnie działała w Radzie Rodziców, angażowała się w imprezy szkolne, między innymi w Europejski Festyn Rodzinny.  

Państwo Maria i Maciej Marciniakowie – Harcmistrze Państwo Maciej i Maria (tzw. Majeczka) Marciniak od lat związani ze Związkiem Harcerstwa Polskiego, do związku przyciągają dzieci i młodzież  wpajając im  najważniejsze wartości w życiu  – Bóg – Honor – Ojczyzna, zaangażowani w sprawy młodzieży i szkoły ( praca przy organizacji Festynów Szkolnych). Zawsze można na nich polegać.

Państwo Bożena i Rafał Jarlińscy – źródło pozytywnej energii, swoim entuzjazmem do sportu zarażają coraz więcej osób, są inspiracją dla swoich dzieci i ich dzieci są inspiracją dla nich. Główni inicjatorzy zbiórki makulatury. Bez Pani Bożeny nie odbyłby się wieczorek pożegnalny , którego była główną  organizatorką. Oboje są wzorem do naśladowania.

Pani Marta Maciąg – niezastąpiona  podczas przygotowań do licznych szkolnych uroczystości, skrywająca się za przepysznymi daniami, stoiskami festynowymi. Sprawna organizatorka, oddająca się w pełni swoim działaniom. 

Pan Zbigniew Tomaszewski niezastąpiony podczas wielu uroczystości szkolnych, zaangażowany w organizację balu klas trzecich. Fundator pamiątkowych zdjęć z życia szkoły. Obiektyw jego aparatu uwieczniał niejedną wspaniałą chwilę w naszym gimnazjum .

Z największą przyjemnością zapraszamy na scenę Panią Małgorzatę Kłodawską oraz Panią Dyrektor.

Mgr Małgorzata Kłodawska pracuje jako nauczyciel geografii od 1986 roku.  31.07.2001 r. otrzymała stopień nauczyciela dyplomowanego. W kwietniu 2006 r. uzyskała tytuł egzaminatora egzaminu gimnazjalnego w części matematyczno-przyrodniczej. Mgr Małgorzata Kłodawska posiada wybitne – widoczne w szkole i regionie osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.
Głównym powodem wystąpienia o Nagrodę Kuratora  dla pani M. Kłodawskiej jest coroczne na wysokim poziomie przygotowanie uczniów do kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z geografii (17 laureatów, 3 finalistów konkursu) oraz do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Edi Panda z geografii (miejsca uczniów w pierwszej 20-tce w Polsce).
Organizatorka corocznych spotkań uczniów z podróżnikami i geografami. Prowadzi zajęcia nowatorskie w ramach projektu INTERBLOK. Pani M. Kłodawska jest aktywną koordynatorką zespołu ds. ewaluacji szkoły, należy do zespołu wychowawczego oraz matematyczno – przyrodniczego szkoły. Prowadzi Szkolne Koło Turystyczno – Krajoznawcze „Traper”.
Jako autorka i koordynatorka szkolnego projektu unijnego „Nie musisz być szczurem, by piąć się w górę” w ramach Kapitału Ludzkiego pozyskała dla szkoły w 2011r. kwotę 416.392 zł. Dzięki projektowi stworzyła 160 uczniom szkoły szansę i warunki na podniesienie wyników nauczania, zmniejszenie dysproporcji osiąganych wyników oraz podniesienie kompetencji w poszczególnych przedmiotach.
Nauczycielka zaangażowana w sprawy klasy, ma bardzo dobry kontakt z rodzicami. Bardzo szczegółowo zapoznaje się z sytuacją osobistą uczniów, z wielkim wyczuciem realizuje w pracy zalecenia pomocy psychologiczno – pedagogicznej.
Mgr Małgorzata Kłodawska jest nauczycielką bardzo zaangażowaną w swoją pracę zawodową. Wyróżnia się rzetelnością i pracowitością. Bardzo odpowiedzialnie i solidnie wykonuje powierzone jej zadania statutowe szkoły.
Była wielokrotnie wyróżniana przez różne organizacje i instytucje – w 2012 roku otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej
Systematycznie się dokształca, podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe. Pani Małgorzata Kłodawska cieszy się autorytetem wśród pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Jest osobą o wysokiej kulturze osobistej. Z największą przyjemnością wręczamy Pani Małgorzacie Kłodawskiej STATUETKĘ KOPERNIKA.

Szanowni Państwo, czy będzie to zbyt zuchwałe, jeżeli powiemy, że nasza szkoła ma wielu przyjaciół i sprzymierzeńców. Myślę, że nie… Wśród nich znajdują się bez wątpienia dzisiejsi goście:

  • Pani Bernadetta Hordejuk  – radna Sejmiku Wojewódzkiego, której w szczególny sposób pragniemy podziękować za wsparcie w staraniach o budowę nowej sali gimnastycznej z łącznikiem.
  • Pan Andrzej Lewandowski – Vice Burmistrz Miasta Iława, któremu pragniemy także podziękować za pomoc w realizowaniu naszych przedsięwzięć związanych z budową sali gimnastycznej oraz za całokształt udanej współpracy z naszym gimnazjum
  • Pan Krzysztof Harmaciński – Wójt Gminy Iława, nasz wielki sprzymierzeniec, popularyzujący naszą szkołę w środowisku, współpracujący z nami przy licznych uroczystościach i imprezach w gminie.
  • Pani Renata Motylińska – Dyrektor Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie,

do niedawna wicedyrektor naszego gimnazjum, dzięki której szkoła pozyskała środki na realizację projektu wymiany międzynarodowej Comenius „Sztuka contra zło”. O wręczenie statuetek prosimy panią dyrektor Aleksandrę Skubij oraz Przewodniczącą Rady Rodziców – panią Iwonę Płoską.

Pragniemy także poinformować państwa, że w dniu dzisiejszym uhonorowany Statuetką Kopernika został Burmistrz Miasta Iława – Włodzimierz Ptasznik. W ten sposób podziękowaliśmy Panu Burmistrzowi za dotychczasową współpracę i jakże ważną dla nas decyzję o wprowadzeniu do budżetu miasta decyzji o budowie sali gimnastycznej dla naszego gimnazjum.

Dodatkowe wyróżnienia za wysokie wyniki w nauce dla uczniów z gminy Iława ufundował wójt gminy Iława, Krzysztof Harmaciński. Zapraszamy na scenę Pana Wójta oraz: młodzież z gminy Iława Zapraszamy do nas: Klaudię Wernerowicz,  Paulinę Stybowską,  Mateusza Ochlaka, Krystiana Harasiuka

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

Po ogromnych emocjach zapraszamy Państwa na mini koncert w wykonaniu uczniów z naszej szkoły. Koncert ten dedykowany jest wszystkim gościom: burmistrzom Iławy, wójtowi gminy Iława, pracownikom miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli. Niech to będzie nasze skromne podziękowanie za całoroczną pracę na rzecz naszej szkoły. Nie wolno nam zapomnieć o naszych przemiłych paniach kucharkach, które jak co roku uprzyjemniają nam tę część spotkania przygotowując te przepyszne, pachnące dania.

Kłaniamy się wszystkim, którzy zechcieli spędzić z  nami czas w trakcie dzisiejszej uroczystości! Dziękujemy!

MINI  KONCERT

Posłuchajmy piosenek w wykonaniu solistek Magdaleny Stramskiej oraz Marty Kroplewskiej  wraz ze szkolnym zespołem muzycznym. Zaprezentują się oni w utworach:

  • „We are the world”
  • „ Piąty bieg” z repertuaru Budki Suflera
  • „Tęczowy”z repertuaru Natalii Szroeder
  • „Sweet home Alabama” z repertuaru Lynyrd Skynyrd
  • „Wasted” z repertuaru Margaret

Szanowni Państwo. Starym zwyczajem przekazujemy teraz mikrofon w Państwa ręce. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zabrać głos.

Mamy nadzieję, że dzisiejszą uroczystością zdołaliśmy wprowadzić Państwa w znakomity nastrój. Aby taki utrzymać – zapraszamy wszystkich obecnych (gości, pracowników, rodziców i uczniów) na poczęstunek przygotowany przez nasze panie kucharki z produktów od sponsorów.

Najnowsze wiadomości

EuroMistrz 2024: Piłkarskie Wyzwanie Wiedzy

Z wielką przyjemnością zapraszamy uczniów i rodziców naszej szkoły do uczestnictwa w niepowtarzalnym konkursie wiedzy o finałach mistrzostw Europy w piłce nożnej – EuroMistrz...

„Juniorki” – wakacyjny numer gazetki

JUNIORKI-najPobierz

Wakacje