Dbam o siebie, jem warzywa i owoce

W ramach działań programu Kubusiowi Przyjaciele Natury klasa IIaIIb potrafi odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego warto jeść owoce i warzywa?

Głównym zamierzeniem programu jest zachęcanie dzieci do regularnego jedzenia warzyw i owoców, a tym samym nabywanie dobrych nawyków żywieniowych związanych z codziennym spożywaniem warzyw i owoców.

Uczniowie :
zapoznali się z wartościami zdrowotnymi warzyw i owoców np. budowali piramidę żywieniową, wykonali plakat „Piramida zdrowia”

układali hasła, rymowanki o witaminach i zdrowym stylu życia

rozwiązywali rebusy, zagadki, krzyżówki, których bohaterami były: owoce, warzywa
wykonywali sałatki owocowe oraz kolorowe kanapki.

Dzieci bardzo chętnie spożywały wykonane samodzielnie sałatki owocowe i kanapki. Uczniowie aktywnie brali udział w organizowanych zajęciach propagujących zdrowe odżywianie, szerzenie wiedzy na temat wartości odżywczej i pochodzenia owoców i warzyw oraz ich uprawy i wykorzystania w kuchni.

E.Trzcińska

Poprzedni artykułGościliśmy koleżanki i kolegów z Domu dla Dzieci w Szymonowie
Następny artykuł#MyFreedomDay – święto wolności i ważna lekcja