Akcja charytatywna Jedynki – Wiosna dla Basi

31 maja odbył się finał akcji Wiosna dla Basi.

Akcja charytatywna, której inicjatorem byli uczniowie klasy IIIa i wychowawca, Agnieszka Prass trwała od marca do maja i jej celem była zbiórka funduszy na leczenie chorej uczennicy z klasy III gimnazjum, Basi Ambroży.

Basia ma 16 lat. Urodziła się z dysplazją kostną. W wieku 10 lat pojawiła się dziewczynki osteoporoza, wskutek czego popękały kręgi w kręgosłupie i wgniotła się podstawa czaszki. Wywołało to utratę słuchu, zaburzenia mowy, pamięci, równowagi i koordynacji ruchów, deformację i hipermobilność stawów, wodogłowie powodujące silne bóle głowy, zaburzenie pracy jelit, silną skoliozę z naciskiem na narządy wewnętrzne i pień mózgu.

Działania, które odbyły się w Jedynce od marca do maja:

1. Słodka środa w Jedynce
  2. Owocowy zawrót głowy – sałatka owocowa
  3. Kolorowe desery
  4. Śniadanie u Kopernika
  5. Pierwszy dzień wiosny – fotobudka, wata cukrowa
  6. Międzynarodowy Dzień Gofra
  7. Dzień czekolady
  8. Dzień popcornu – akcja klasy IV b wraz z rodzicami pod opieką wychowawcy
  9. Karteczki zwalniające z odpowiedzi
  10. Pieniądze zbierane przez klasy i wychowawców – najwiecej zebrała klasa VIIIB
  11. Mecz kontra Nauczyciele-Uczniowie

31 maja br. meczem piłki siatkowej Nauczyciele vs. Uczniowie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski zakończyliśmy akcję Wiosna dla Basi i zebraliśmy kwotę, która przerosła nasze oczekiwania

10 889,82 zł

Akcji towarzyszyły też inne działania, np.:

• wystawa rękodzieła prac Basi i jej mamy
  • zajęcia artystyczne dla uczniów Jedynki, które poprowadziła Basia z mamą
  • paczka od klasy IV a i VIII d

Zbiórka funduszy na rehabilitację, zakup suplementów i produktów potrzebnych w specjalistycznej diecie, na której jest Basia, pomoże dziewczynce w życiu bez bólu.

Za organizację imprezy dziękujemy całej społeczność szkolnej. Szczególne podziękowania należą się wszystkim osobom, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” (sentencja, autor nieznany).

Za przeprowadzenie akcji dziękujemy pani Agnieszce Prass i klasie IIIa, pani Beacie Kamińskiej, Iwonie Makowskiej, Krystynie Rzepce, Wojciechowi Kopczyńskiemu.

Poprzedni artykułFilip wybrany do ogólnopolskiej Grupy Reprezentantów Młodzieży PCK
Następny artykułDzień Sportu Szkolnego 2019