Symbol Polski Walczącej – Uczniowie „Jedynki” dla Powstańców Warszawskich

BohaterON w naszej szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej. Podjęte działania są odpowiedzią na ogromny sukces dwóch edycji projektu BohaterON – włącz historię! W ubiegłorocznej edycji niektórzy uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, Agnieszki Prass wysłali karty do Powstańców i kilku z nich otrzymało odpowiedź. W bieżącym roku więcej uczniów i nauczycieli zainteresowało się tą akcją.

Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Każdy może zapoznać się z uczestnikami Powstania Warszawskiego poprzez właczenie filmu lub prezentacji im poświęconych na stronie https://www.1944.pl/archiwum-historii-mowionej.html lub poprzez stronę https://bohateron.pl/powstancy/. Akcja ma na celu zachowanie pamięci o Powstaniu, uhonorowanie jego bohaterów i nawiązanie z nimi kontaktu poprzez wysłanie kartki.

Akcja polegała na napisaniu kartki dla Powstańca w dowolnej technice i za pomocą dowolnie wybranych materiałów plastycznych z wykorzystaniem pocztówki BohaterON. Uczniowie wypisują kartki dla Powstańców, dokonując wyboru biogramów samodzielnie lub z pomocą nauczyciela, korzystając ze strony https://bohateron.pl/powstancy/. Wszystkie kartki zostaną dostarczone do adresatów przez fundację, która jest organizatorem akcji.

Na zakończenie akcji „BohaterOn klasy, które przygotowały kartki do Powstańców ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia. Wszyscy utworzyli na dziedzińcu „Jedynki” znak kotwicy z literą P – symbol Polski Walczącej, który podczas działań wojennych rysowano na ścianach budynków walczącej stolicy. Pamiątkowe zdjęcie zostało wykonane także z drona przez pana Artura Kijewskiego z TOMCOLORu. Dziękujemy!

/SP1/

 

Poprzedni artykułDzień listonosza i znaczka pocztowego
Następny artykułPowiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem ,,Dla Niepodległej”