Pieczenie pierników na urodziny Mikołaja Kopernika

Święto szkoły w dniu urodzin Mikołaja Kopernika to wielkie wydarzenie w życiu „Jedynki”. Uczniowie klas pierwszych pracowicie się do niego przygotowywali. Poznali życie i działalność Patrona szkoły oglądając albumy, filmy i prezentacje. Malowali  sceny z życia Mikołaja Kopernika na szkolny konkurs. Uczyli się piosenek.

Najbardziej dumne były z tego, że piekły pierniki dla gości. Przygotowania do wypieków trwały długo. Uczniowie najpierw wykonali kucharskie czapki.

Potem przygotowali ciasto i wyrabiali, wałkowali, wykrawali, ozdabiali pierniczki.

Podczas uroczystości Aleksander opowiedział gościom o tych przygotowaniach oraz pokazał im zdjęcia, a dzieci częstowały zebranych piernikami.

Poprzedni artykułAmbroży Kleks na urodzinach u Mikołaja Kopernika, czyli Święto Szkoły
Następny artykułKurakas – wysłannicy Inków